Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXI Niedziela w ciągu roku - Uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 12.00, 18.00;

- środa 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

- czwartek 5 listopada – pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe.

4. Katecheza i przygotowanie do sakramentów:

- ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd RP obecnie wstrzymujemy spotkania z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w ramach przygotowania do sakramentów świętych. O kolejnych będziemy informować, gdy sytuacja ulegnie zmianie.

5. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w pierwszą sobotę miesiąca. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeśli ktoś z chorych ze względu na stan epidemii pragnie zrezygnować z wizyty kapłana z Najświętszym Sakramentem prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub mailowe. Rozumiemy zaistniałą sytuację.

7. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

8. Z inicjatywy parafialnej wspólnoty „Domowy Kościół” w każdy wtorek o godz. 19.00 począwszy od 3 listopada aż do świąt Narodzenia Pańskiego będzie prowadzona na cmentarzu przy olszyńskim Grobie Dziecka Utraconego modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, by modlić się w dwóch intencjach. Pierwsza: przeproszenie Pana Boga za grzech domagania się śmierci bezbronnych dzieci, które On posyła na świat; druga: prośba o umiejętność uszanowania świętości życia każdego człowieka w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Z tyłu kościoła na stosiku u członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym można zaopatrzyć się w książkę s. Anny Czajkowskiej „Czyściec w życiu ziemskim”, są dostępne również bardzo dobre modlitewniki z modlitwami za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Jest jeszcze kilka egzemplarzy katolickiego kalendarza ściennego na rok 2021.

10. Sprawy gospodarcze:

Po renowacji wrócił na swoje miejsce trzeci witraż z prezbiterium. Bardzo dziękujemy za ofiary na ten cel, które złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych, rodzice młodzieży bierzmowanej i osoby indywidulane. Dziękujemy za hojność i troskę o naszą świątynię.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: poniedziałek godz. 12.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Zbigniew Hormański.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31