Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXX niedziela „w ciągu roku”

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

25.10.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXX niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako kolejna rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za naszą wspólnotę i za dar świątyń. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- środa 28 października – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na wprowadzone obostrzenia w życiu publicznym musimy zrezygnować z Mszy św. na cmentarzu. Zapraszamy do kościoła wg porządku niedzielnego: sobota 18.00; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę 31 października od godz. 16.00.

6. Katecheza i przygotowanie do sakramentów:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny do pracy w grupach. „Ziarno” odbieramy u animatorów przy wyjściu z kościoła;

- ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd RP obecnie wstrzymujemy spotkania z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w ramach przygotowania do sakramentów świętych. O kolejnych będziemy informować, gdy sytuacja ulegnie zmianie.

7. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Z tyłu kościoła na stosiku u członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym można zaopatrzyć się w książkę s. Anny Czajkowskiej „Czyściec w życiu ziemskim”, są dostępne również bardzo dobre modlitewniki z modlitwami za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Jest jeszcze kilka egzemplarzy katolickiego kalendarza ściennego na rok 2021.

9. Sprawy gospodarcze:

- dziękujemy panu Markowi Zawadzkiemu za pomalowanie dalszej części ogrodzenia wokół kościoła. Zapraszamy osoby, które chciałby włączyć się w tę pracę w upiększeniu obejścia naszego kościoła.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: środa, czwartek, piątek godz. 7.00 oraz w przyszłą niedzielę na godz. 10.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31