XXVII Niedziela w ciągu roku

XXVII niedziela „w ciągu roku”

04.10.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć
w liturgii.

- poniedziałek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- środa 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. Przygotowanie do sakramentów świętych:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny do pracy w grupach. „Ziarno” odbieramy u animatorów przy wyjściu z kościoła;

- w czwartek 8 października na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę młodzież z klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania;

- w piątek 9 października zapraszamy młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole na katechezę parafialną na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego.

6. We wtorek 13 października zapraszamy na szóste i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe połączone z procesją i zakończone przy figurze Matki Bożej w grocie na łące przy plebanii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

7. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 18-24 października 2020 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

8. Jak zapewne zauważyliśmy trwają prace termomodernizacyjne na budynku plebanii. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 180000 zł. Na ten cel uzyskaliśmy dotację w wysokości 90000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na drugą część inwestycji otrzymaliśmy z Funduszu atrakcyjną pożyczkę, którą będziemy spłacali przez 10 lat. Wykonanie tych prac było niezbędne i dziękujemy Funduszowi za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną w czwartek na godz. 7.00.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Adriana Fijałkowska.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…