XXV Niedziela w ciągu roku

XXV niedziela „w ciągu roku”

20.09.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć
w liturgii.

- poniedziałek 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- środa 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Przygotowanie do sakramentów świętych:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Po odbiór zapraszamy do animatorów przy wyjściu z kościoła;

- w czwartek 24 września na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę młodzież z klas VI przygotowującą się do sakramentu bierzmowania;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 24 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości;

- w piątek 25 września zapraszamy młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole na katechezę parafialną na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego;

- osoby bierzmowane w tym roku, które nie odebrały jeszcze pamiątek z bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Jakubem.

5. Spotkania grup parafialnych:

- w środę 23 września o godz. 18.45 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

6. Trwają zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Jakubem. Zbiórki dla kandydatów odbywają się w piątki o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Dostępne są również w cenie 7 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2021. W tym roku są one z wizerunkami świętych, którzy są patronami od chorób, a szczególnie w czasie epidemii.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Aleksander Kurek, zam. Kościelniki Dolne

Agata Baszak, zam. Olszyna

Zapowiedź III

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.