Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXII niedziela „w ciągu roku”

30.08.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii. Od dziś miesięczną praktykę duszpasterską rozpoczyna w naszej parafii diakon Karol Diduszko z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Witamy serdecznie Księdza Diakona i życzymy dobrego czasu w naszej parafii oraz owocnego przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu.

2. Kalendarz liturgiczny:

- czwartek 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Zarazem jest to pierwszy czwartek miesiąca, czyli szczególny dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę 6 września o godz. 12.00 odbędą się Dożynki Gminne w naszej świątyni. Podczas Eucharystii będziemy Panu Bogu dziękować za zebrane plony. W tym roku ze względu na epidemię dożynki będą w skromniejszym wymiarze.

5. We wtorek 1 września przypada początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkół o godz. 8.00. Zapraszamy.

6. Od środy 2 września przechodzimy na tradycyjny układ Mszy św. porannych w tygodniu, czyli będą odprawiane o godz. 7.00

7. W piątek 4 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. i w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w sobotę 5 września.

8. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Powakacyjne posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

10. Rozpoczynamy zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Jakubem, który będzie udzielał szczegółowych informacji.

11. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 18-24 października 2020 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

12. Trwają prace renowacyjne w kościele Podwyższenia Krzyża św. oraz przygotowujemy się do renowacji kolejnego witraża z prezbiterium kościoła parafialnego, a także do renowacji kolejnych drzwi. Każda praca wymaga nakładu środków, które są naszym wkładem własnym jako wspólnoty parafialnej. Dlatego bardzo dziękuję za każdą ofiarę na inwestycje w parafii. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze przekazać ofiarę inwestycyjną, to można to uczynić przy stoliku u członków Rady Parafialnej, jak również włożyć do specjalnej koperty wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła i wrzucić na tacę lub też wpłacić na konto parafialne z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego”, co można odpisać od podatku. Dziękuję za każdą pomoc.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Dostępne są również w cenie 7 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2021. W tym roku są one z wizerunkami świętych, którzy są patronami od chorób, a szczególnie w czasie epidemii.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: poniedziałek godz. 8.00.

15. Zapowiedzi przedślubne:

Jarosław Świder, zam. w Olszynie

Barbara Korybska, zam. w Lipie

Zapowiedź III

16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Jolanta Lubaska.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31