I Niedziela Wielkiego Postu

I niedziela Wielkiego Postu

01.03.2020 r.

1. Dziś przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

- środa 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15, natomiast w każdą niedzielę o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

5. W piątek 6 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. Natomiast ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w sobotę 7 marca od godz. 9.00.

6. W sobotę 7 marca przypada pierwsza sobota miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Spotkania grup parafialnych:

- w poniedziałek 2 marca spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich o godz. 19.00;

- posiedzenie Rady Parafialnej we wtorek 3 marca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym;

- w czwartek 5 marca spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 16.00;

- w czwartek 5 marca spotkanie Bractwa św. Józefa o godz. 19.00.

8. W czwartek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, czyli nasz odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00, a będzie jej przewodniczył
i homilię wygłosi ks. prałat Andrzej Tracz, wikariusz w naszej parafii w latach 1989-1993. Już dziś zapraszamy do udziału. Ten dzień to również I rocznica nadania imienia ks. Józefa Zarembskiego jednej z olszyńskich ulic. W związku z tym od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał pamiątkowe kubki z wizerunkiem ks. Józefa i nazwą ulicy. Będzie można taki kubek nabyć za dobrowolną ofiarę (produkcja jednej sztuki ok. 10 zł). Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na renowację kolejnego witraża z naszej świątyni.

9. Osobom udającym się w sobotę 7 marca na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa przypominamy, że wyjazd nastąpi w sobotę rano o 3.45 z parkingu przy ul. Ks. Józefa Zarembskiego. Prosimy o punktualność.

10. Spotkanie z przewodniczką dla osób udających się w maju na pielgrzymkę na Litwę
i do Sanktuariów północnej Polski odbędzie się w niedzielę 29.03.2020 o godz. 15.30 w Domu Katechetycznym. Wówczas będzie można wpłacić resztę kwoty za wyjazd. Są jeszcze dwa wolne miejsca, ponieważ dwie osoby zrezygnowały.

11. Parafia nasza organizuje z 27 na 28 marca Nocną Drogę Krzyżową o długości 17 km. Będzie ona przebiegała w całkowitym milczeniu, z przerwą na rozważania poszczególnych stacji. Zapraszamy na taką formę pokuty. Nadal prowadzimy zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Na naszej stronie internetowej pojawiła się nowość. Po każdej niedzieli będziemy zamieszczać plik z niedzielnym kazaniem, by mieć możliwość wrócić do ważnych treści i ewentualnie polecić innym.

13. Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprasza w dniu 8 marca o godz. 17.00 na koncert „Urodziny Beethovena!”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu jest wolna intencja mszalna w piątek o 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Zofia Myślińska;

- Mariusz Kordyka.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…