Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

V Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

V niedziela „w ciągu roku”

09.02.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy V niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

- wtorek 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes, XXVIII Światowy Dzień Chorego;

- piątek 14 lutego – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym.

 1. We wtorek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego z racji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu szczególnie będziemy modlili się za chorych i cierpiących. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony osobom chorym i w podeszłym wieku sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy serdecznie i prosimy, by pomóc w tym dniu dotrzeć ludziom chorym do świątyni. Od godz. 17.15 będzie możliwość spowiedzi św.
 2. Spotkania grup parafialnych:

- w poniedziałek 10 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Każdy może się przyłączyć;

- Oaza Dzieci Bożych zaprasza w czwartki 13 i 20 lutego na zajęcia dla dzieci „Czwartki z Oazą”. Szczegóły zajęć podane są na plakacie i na stronie internetowej parafii.

 1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby zainteresowane po odbiór darów żywnościowych we wtorek 11 lutego od godz. 17.15 w Domu Katechetycznym.
 2. Osoby, które wyjeżdżają na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w dniu 7 marca prosimy, by do połowy lutego uregulowały opłatę pielgrzymkową. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 3. Dzieci, które pilnie uczestniczyły w Roratach podczas Adwentu i oddały karty z naklejkami zapraszamy w ramach nagrody na wspólny wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Hejnicach w Republice Czeskiej oraz do Liberca w sobotę 16.05.2020. Lista laureatów wywieszona jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. W najbliższym czasie zaprosimy rodziców dzieci na spotkanie organizacyjne. Gratulujemy wytrwałości na Roratach.
 4. Prowadzimy zapisy na katolicką kolonię letnią dla dzieci na Morzem Bałtyckim w dniach 4-11.08.2020. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, a także na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 5. Parafia nasza organizuje z 27 na 28 marca Nocną Drogę Krzyżową o długości 17 km (Olszyna, Krzewie Małe, Grodnica, Bożkowice, Biedrzychowice, Nowa Świdnica, Olszyna). Będzie ona przebiegała w całkowitym milczeniu, z przerwą na rozważania poszczególnych stacji. Już dziś zapraszamy na taką formę pokuty, szczegóły i zapisy pod koniec lutego.
 6. W ostatnim czasie zostały zamontowane wszystkie haczyki do ławek w kościele, by wygodnie powiesić torebkę lub inne rzeczy. Bardzo dziękuję za pomysł, ufundowanie i wykonanie Stowarzyszeniu „Dar serca” i Bractwu św. Józefa. Jak zapewne zauważyliśmy została już zamontowana nowa brama wjazdowa na plac kościelny. W najbliższym czasie zostanie jeszcze zamontowany elektroniczny system otwierania i zamykania oraz bramofon. Bardzo dziękuję jednej z rodzin naszej parafii, która na ten cel przekazała ofiarę w wysokości 6000 zł, resztę dołożymy, jak już informowaliśmy, z ofiar, które pozostały ze sprzątania w roku 2019.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 9. Zapowiedzi przedślubne:

Adriana Radyk, zam. Lubań

Kamil Cichy, zam. Olszyna

Zapowiedź I

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim nauczycielom, uczniom i wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30