IV Niedziela w ciągu roku - Święto Ofiarowania Pańskiego

IV niedziela „w ciągu roku”

Święto Ofiarowania Pańskiego

02.02.2020 r.

1. Dziś przeżywamy IV niedzielę „w ciągu roku”, która w tym roku obchodzona jest jako święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

- poniedziałek 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu podczas liturgii będziemy błogosławili gardła z prośbą od zachowania od chorób;

- środa 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu podczas liturgii będzie błogosławiony chleb, który można przynieść ze sobą na Eucharystię;

- czwartek 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

1. W piątek 7 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św., a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Katecheza i przygotowanie do sakramentów:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Po odbiór zapraszamy do zakrystii;

- katecheza i spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII w poniedziałek 3 lutego o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym;

- młodzież z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę do Domu Katechetycznego w czwartek 6 lutego o godz. 19.00.

1. Spotkania grup parafialnych:

- w środę 5 lutego zapraszamy na spotkanie na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów;

- w piątek 7 lutego zapraszamy na spotkanie na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego dorosłych lektorów;

- Oaza Dzieci Bożych zaprasza w czwartki 13 i 20 lutego na zajęcia dla dzieci „Czwartki z Oazą”. Szczegóły zajęć podane są na plakacie i na stronie internetowej parafii.

1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby zainteresowane po odbiór darów żywnościowych we wtorek 4 lutego od godz. 17.15 w Domu Katechetycznym.
  2. Z radością informujemy, że po podsumowaniu kosztów organizacji wizyty św. Mikołaja w naszej parafii i Orszaku Trzech Króli z ofiar, które pozostały przekazaliśmy kwotę 1500 zł na Misję Maganzo w Tanzanii. Pieniądze te zostaną spożytkowane na rozwój szkoły misyjnej dla dzieci. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  3. Osoby, które wyjeżdżają na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w dniu 7 marca prosimy, by do połowy lutego uregulowały opłatę pielgrzymkową. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
  1. Prowadzimy zapisy na katolicką kolonię letnią dla dzieci na Morzem Bałtyckim w dniach 4-11.08.2020.Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, a także na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  3. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  4. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Ryszard Kozera;

- Antoni Mołdoch;

- Zbigniew Ziębicki;

- Leon Sazoński.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…