III Niedziela w ciągu roku..

III niedziela „w ciągu roku”

26.01.2020 r.

1. Dziś przeżywamy III niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Po raz pierwszy, decyzją papieża Franciszka, niedziela ta obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na nabożeństwo Słowa Bożego.

- wtorek 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

- piątek 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

- niedziela 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy na liturgię zabrać ze sobą gromnice, które zostaną pobłogosławione.

1. Od jutra wznawiamy odprawianie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Również kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki (16.30-17.30) i w soboty (8.00-9.00). Zapraszamy.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Z racji piątego czwartku miesiąca adoracja w milczeniu.

1. Katecheza i przygotowanie do sakramentów:

- młodzież z klas VI przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę do Domu Katechetycznego w środę 29 stycznia o godz. 19.00, natomiast z klas VII w czwartek 30 stycznia o godz. 19.00;

- w piątek 31 stycznia zapraszamy młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole na katechezę parafialną na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego;

- katecheza i spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII w poniedziałek 3 lutego o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

1. W sobotę 1 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach dopołudniowych swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. Jakub, natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W piątek 24 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wraz z ks. Jakubem bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzenia Waszych domów, za łaskę wspólnej modlitwy
    i pobłogosławienia rodzin i mieszkań. To była dla nas wielka radość spotkania z naszymi wiernymi. W niedalekiej przyszłości złożę dokładne sprawozdanie z przebiegu wizyty duszpasterskiej.
  3. Parafia nasza we współpracy z parafią w Wielowsi organizuje w dniach 4-11 sierpnia 2020 kolonię letnią o charakterze katolickim. Kolonia odbędzie się w Ośrodku Wczasowym w Międzywodziu nad Morzem Bałtyckim. Rodziców zainteresowanych wysłaniem dzieci na taki wypoczynek zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.
  4. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 8-14 marca 2020 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w Domu Katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.
  5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa o 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  7. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

- Stanisława Kapusta;

- Teodozja Kończyk;

- Ewa Cichorz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…