Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

II Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

II niedziela „w ciągu roku”

19.01.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy II niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
 2. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty od 8.00 do 9.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

- piątek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- sobota 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła oraz zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych, któremu przewodniczy Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 1. Młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Po odbiór zapraszamy do zakrystii.
 2. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już nas podjęli w swoich domach. To dla nas kapłanów wielka radość, że możemy pobłogosławić Wasze mieszkania i spędzić z Wami choć kilka chwil. Dziękujemy tym osobom, które podejmą nas w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, w soboty o 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na godz. 7.00.
 3. W piątek 24 stycznia planujemy zakończenie i uzupełnienia wizyty duszpasterskiej. Jeśli ktoś z naszych parafian nie mógł nas podjąć w wyznaczonym terminie, a miałby życzenie, by pobłogosławić jego mieszkanie, można zapisać adres w zakrystii u księży.
 4. W czwartek 23 stycznia spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.
 5. Parafia nasza we współpracy z parafią w Wielowsi organizuje w dniach 4-11 sierpnia 2020 kolonię letnią o charakterze katolickim. Kolonia odbędzie się w Ośrodku Wczasowym w Międzywodziu nad Morzem Bałtyckim. Rodziców zainteresowanych wysłaniem dzieci na taki wypoczynek zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 stycznia o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.
 6. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 8-14 marca 2020 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w Domu Katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
 7. W przedsionku kościoła wyłożony jest kosz, do którego można składać stare, niepotrzebne świece, które np. zawadzają nam w domu. Zbiórka potrwa do przyszłej niedzieli. Dzięki temu zapłacimy taniej za świece do naszej parafii w wytwórni.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, czwartek, sobota o 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

- Stefania Januszko;

- Urszula Wasek-Rybczak.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31