Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

12.01.2020 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która zamyka w kalendarzu liturgicznym okres Narodzenia Pańskiego. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
  2. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty od 8.00 do 9.00.

- piątek 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo do Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin, któremu przewodniczy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

1. Młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Po odbiór zapraszamy do zakrystii.
  2. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już nas podjęli w swoich domach. To dla nas kapłanów wielka radość, że możemy pobłogosławić Wasze mieszkania i spędzić z Wami choć kilka chwil. Dziękujemy tym osobom, które podejmą nas w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, w soboty o 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na godz. 7.00.
  3. W sobotę 18 stycznia o godz. 11.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  4. Parafia nasza organizuje w dniach 6-7 czerwca 2020 pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W pierwszym dniu udamy się do Kalisza i Lichenia. Na drugi dzień udamy się do Warszawy, by uczestniczyć we wspaniałych uroczystościach na Placu Piłsudskiego. Koszt wyjazdu 230 zł. Można zapisywać się na listę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy, szczegóły na plakacie.
  5. W przedsionku kościoła od jutra wyłożony będzie kosz, do którego można składać stare, niepotrzebne świece, które np. zawadzają nam w domu. Zbiórka potrwa przez dwa tygodnie. Dzięki temu zapłacimy taniej za świece do naszej parafii w wytwórni.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, czwartek, piątek, sobota o 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.