Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Niedziela - Świętej Rodziny

Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny

29.12.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, która obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dzisiejszą niedzielę podczas sumy parafialnej o godz. 12.30 małżeństwa będą miały okazję do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Pamiętajmy, że od stycznia następuje zmiana układu Mszy św. w niedziele: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- środa 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

- czwartek 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych.

 1. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty od 8.00 do 9.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

 1. We wtorek 31 grudnia przypada dzień zakończenia starego roku. Zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00. Natomiast w środę 1 stycznia przypada pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. Dodatkowo w kaplicy przy ul. Wolności o godz. 12.00. Przypominamy, że ta uroczystość jest obowiązkowa, czyli nieuczestniczenie we Mszy św. jest związana z popełnieniem grzechu ciężkiego.
 2. W piątek 3 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. W tym dniu nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej popołudniu, ze względu na wizytę duszpasterską. Zapraszamy przed Mszą św. o godz. 7.00. Ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w pierwszą sobotę lutego.
 3. W sobotę 4 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W przyszły poniedziałek 6 stycznia świętować będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze św. odprawione będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu po raz kolejny zorganizowany zostanie w Olszynie Orszak Trzech Króli. Zaczynamy go Mszą św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym, a następnie uroczyste przejście orszaku i zakończenie oddaniem pokłonu Dzieciątku Jezus. Po ciepłym posiłku, który odbędzie się w Hali Targowej przy ul. Legnickiej, koncert kolęd Męskiego Chóru Górniczego z Lubina (godz. 14.00). Zapraszamy do udziału.
 5. Od piątku 27 grudnia trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już nas podjęli w swoich domach. To dla nas kapłanów wielka radość, że możemy pobłogosławić Wasze mieszkania i spędzić z Wami choć kilka chwil. Dziękujemy tym osobom, które podejmą nas w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, w soboty o 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na godz. 7.00.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie opłatka wigilijnego, który został pobłogosławiony w naszej świątyni. Przy tej okazji zostały złożone ofiary w wysokości ponad 16000 zł. Ofiary te będą przeznaczone m.in. na część wkładu własnego na dalsze prace konserwatorskie w kościele Podwyższenia Krzyża św., także na bieżące wydatki naszej wspólnoty, co będzie uzgadniane z Radą Parafialną. Bardzo dziękuję osobom, które poświęciły swój czas
  i rozniosły opłatki po domach parafian.
 7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Olszynie oraz Fundacja CorAdCor serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Olszyna oraz okolicznych miejscowości, także przyjezdnych gości na wieczór autorski z księdzem Tomaszem Metelicą, autorem książki „Bunt”. Spotkanie odbędzie się 3 stycznia o godzinie 17.00. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek godz. 7.00, w środę Nowy Rok o godz. 10.00 i 12.00 (Dolna Olszyna), czwartek, piątek, sobota godz. 7.00, niedziela godz. 18.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

- Janina Strachowska;

- Maria Pawicka;

- Maria Wiercińska.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31