Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

22.12.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - środa 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego;
  - czwartek 26 grudnia – II dzień świąt Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
  - piątek 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; trzeci dzień oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu na Mszach św. odbędzie się błogosławienie wina;
  - sobota 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków; czwarty dzień oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych, któremu przewodniczy Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. Zbliża się czas uroczystości Narodzenia Pańskiego. Już dziś zapraszamy na Msze św. pasterskie, które zostaną odprawione o godz. 22.00 w kaplicy przy ul. Wolności, a także w Krzewiu Małym, natomiast o 24.00 w kościele parafialnym. W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz.: 9.30, 11.00, 12.30 (również w kaplicy na ul. Wolności), 18.00. W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę i dodatkowo w kaplicy na ul. Wolności o godz. 12.30.
 5. Osoby, które nie zdążyły skorzystać ze spowiedzi św. podczas rekolekcji adwentowych zapraszamy w poniedziałek 23 grudnia od godz. 17.00, a także po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Będziemy służyć w konfesjonale.
 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na sumę parafialną o godz. 12.30 małżeństwa, które pragną odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Będzie istniała taka możliwość, jak każdego roku.
 7. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Przyjdziemy do Waszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Prosimy, by na stole zaścielonym białym obrusem przygotować krzyż, świece i Pismo Święte. Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 15.30, w soboty od godz. 10.00, natomiast w niedziele od godz. 15.00. Dzień wcześniej przed planowaną wizytą ministranci przypomną o odwiedzinach kapłana, a jeśli ktoś będzie nieobecny zostawią w drzwiach powiadomienie. Jeśli będzie Państwa życzeniem przekazać kapłanowi ofiarę z racji wizyty duszpasterskiej, to już dziś składamy słowa wdzięczności. Oczywiście duża część tych ofiar służy dobru wspólnoty parafialnej. Proszę, by podczas wizyty kolędowej nie przekazywać ofiar na sprzątanie, czy na inwestycje parafialne. Te ofiary przekazujemy w kościele. Wyrażamy wielką radość na nasze spotkanie w Waszych domach. Plan wizyty na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 8. Składamy serdeczne podziękowania członkom rady parafialnej i innym zaangażowanym osobom za wybudowanie szopki Bożonarodzeniowej i świąteczne udekorowanie naszego kościoła.
 9. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Górniczego Chóru Męskiego z Lubina, który organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Olszynie. Odbędzie się on w naszym kościele 6 stycznia 2020 r. o godz. 14.00, po zakończeniu Orszaku Trzech Króli.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”, bieżące numery są podwójne, więc cena jest wyższa. Na stosiku Caritas, gdzie można nabyć świece i sianko na stół wigilijny, dostępna jest płyta z nagranymi rekolekcjami adwentowymi, które wygłosił o. Jakub Pałuska OFMConv. Zachęcamy, by powrócić do tych bogatych treści, a także można podarować komuś bliskiemu z racji świąt.
 11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, piątek, sobota o godz. 7.00 oraz przyszłą niedzielę o godz. 8.00 i 18.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31