Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.12.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która w tym roku wypada w II Niedzielę Adwentu. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Wg wcześniejszej zapowiedzi, rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Jakub Pałuska OFMConv ze Szklarskiej Poręby. Serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy darów Ducha Świętego w głoszeniu nam Słowa Bożego. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Plany wyłożone są na stoliku za ławkami.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  - piątek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  - sobota 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsza część to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 zaczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Przypominamy, że w środę 11 grudnia na zakończenie rekolekcji w godz. 8.00-9.00 oraz 16.30-17.45 odbędzie się w naszej parafii spowiedź świąteczna. Prosimy o skorzystanie. Będziemy gościli księży z naszego dekanatu. W innych dniach będziemy spowiadali w innych parafiach Dekanatu Lubań.
 5. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:
  - młodzież z klas VI, VII i VIII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w ramach rekolekcji adwentowych we wtorek 10 grudnia na godz. 19.00 do kościoła;
  - w piątek 13 grudnia zapraszamy młodzież z klas ponadpodstawowych, która nie uczęszcza na lekcje religii w szkole na katechezę parafialną na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego.
 6. Osoby chore i starsze, które chciałby skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami odwiedzimy w piątek 20 grudnia od godz. 10.00. Proszę, by te osoby zapisać na listę u księży.
 7. Ruch „Domowy Kościół” wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny w Olszynie organizują rekolekcje dla małżeństw „Miłość małżeńska bez lęku, czyli naturalne metody rozpoznawania płodności”. Odbędą się one w dniach 20-22.03.2020 r. w Szklarskiej Porębie. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 8. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie organizuje w przyszłą niedzielę kiermasz z ozdobami świątecznymi. Będzie je można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Zapraszamy.
 9. Osoby, które chciałby włączyć się w przygotowanie kaplicy przy ul. Wolności do świąt Narodzenia Pańskiego zapraszamy do kaplicy w sobotę 14 grudnia od godz. 9.00.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.
 11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszłym tygodniu są wolne intencje mszalne: piątek i sobotę o godz. 7:00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  - Hanna Gryczka.
  Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30