XXVII Niedziela w ciągu roku

XXVII niedziela „w ciągu roku”

06.10.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
    - poniedziałek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
  4. Codziennie o godz. 17.15 odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy, w tym roku szczególnie w intencji misji.
  5. W sobotę 12 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
  6. W przyszłą niedzielę 13 października przeżywać będziemy uroczystość wprowadzenia do parafii relikwii krwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie ks. prałat Wiesław Migdał, emerytowany proboszcz parafii św. M.M. Kolbego w Lubinie. Na plakacie i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan czterodniowych uroczystości. W tym dniu Parafialny Zespół Caritas organizuje różne atrakcje związane z Dniem Papieskim, min. będzie można nabyć papieskie kremówki i złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy do udziału.
  7. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:
    - codzienne doświadczenie życia parafii pokazuje nam, że część uczniów szkół ponadpodstawowych z naszej parafii nie uczęszcza na lekcje religii, tym samym nie pogłębia swojej świadomości religijnej i nie troszczy się o swoją wiarę. Stąd chcemy pomóc tej młodzieży w rozwoju ich życia religijnego. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z religii zapraszamy na spotkanie w Domu Katechetycznym w piątek 11 października o godz. 19.30. Osoby niepełnoletnie prosimy, by przyszły z jednym z rodziców. Zapraszamy i oczekujemy.
  8. Nadal zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii św. do wstąpienia w szeregi naszych ministrantów. Zbiórki dla kandydatów odbywają się w piątki o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Natomiast spotkanie Oazy Dzieci Bożych w czwartek 10 października o godz. 16.00 również w Domu Katechetycznym. Zapraszamy.
  9. W dniach 16-17.10.2019 r. będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do nabywania katolickiego kalendarza ściennego na 2020 r. wydanego z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w cenie 6 zł.
  11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W przyszły tygodniu są wolne intencje mszalne: środa, piątek i sobota o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  12. Zapowiedzi przedślubne:
    Łukasz Przybylak, zam. w Olszynie
    Kinga Kuczykowska, zam. w Uboczu
    Zapowiedź III
  13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
    - Alina Marcinowska.
    Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…