Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXV niedziela „w ciągu roku”

22.09.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

- piątek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- sobota 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 1. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
 2. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania otrzymuje dziś „Ziarno” jako materiał formacyjny na spotkania w grupach. Można je odbierać u księży w zakrystii;

- w piątek 27 września na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczysta inauguracja przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. uwielbienie Pana Jezusa wraz z zaproszonym zespołem muzycznym. Zapraszamy młodzież, rodziców i wszystkich chętnych;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 26 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

 1. Zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii św. do wstąpienia w szeregi naszych ministrantów. Pierwsza zbiórka organizacyjna odbędzie się w piątek 27 września o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Prosimy, by chłopcy przyszli z jednym z rodziców.
 2. W dniach 16-17.10.2019 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
 3. Mieszkańców Dolnej Olszyny, którzy korzystają z kaplicy letniej, zapraszamy na spotkanie podsumowujące tegoroczny sezon w niedzielę 29 września o godz. 16.00 do świetlicy.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
 7. Łukasz Pleszak, zam. w Olszynie

Krystyna Marzec, zam. w Radostawiu Średnim

Zapowiedź III

 1. Łukasz Przybylak, zam. w Olszynie

Kinga Kuczykowska, zam. w Uboczu

Zapowiedź I

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30