XXIV Niedziela w ciągu roku

XXIV niedziela „w ciągu roku”

15.09.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XXIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00.

- poniedziałek 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana,

biskupa;

- środa 18 września – uroczystość św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;

- piątek 20 września – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy;;

- sobota 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

1. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
  2. Najbliższy czwartek, to trzeci czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za małżeństwa i rodziny w naszej parafii, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy na modlitwę przed obrazem Świętej Rodziny o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu na modlitwę za małżeństwa
    i rodziny.
  3. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w poniedziałek 16 września zapraszamy na katechezę i spotkanie na godz. 19.00 do kościoła rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.;

- w środę 18 września zapraszamy na katechezę i spotkanie na godz. 19.00 do kościoła rodziców młodzieży VI, VII I VIII przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 26 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

1. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 13-19 października 2019 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
  2. W dniach 16-17.10.2019 będzie dyżurował w naszej Poradni Rodzinnej prawnik kanoniczny z Sądu Duchownego w Legnicy. Osoby zainteresowane, by porozmawiać np. na temat możliwości stwierdzenia nieważności swojego małżeństwa prosimy, by zapisać się na listę u ks. proboszcza na konkretną godzinę. Konsultacje są bezpłatne.
  3. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Łodzi na dwudniowe rekolekcje pt. „Od cierpienia do uzdrowienia” prowadzone przez Wspólnotę Mocnych w Duchu w dniach od 4 do 5 października br. W tym roku głównym mówcą jest Marcin Zieliński. Więcej informacji u ks. Jakuba.
  4. W sobotę 5 października odbędzie się w Krzeszowie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub u pani Teresy Dłubała.
  5. Podziękowania:

- dziękujemy Bractwu św. Józefa za wyczyszczenie kanałów grzewczych i pomalowanie krat na kanałach. Panu Ryszardowi Dulnikowi za pomalowanie i uporządkowanie przedsionka kościoła;

- dziękujemy panu Eugeniuszowi Stycharz za wykonanie postumentu pod figurę Matki Bożej Fatimskiej;

- dziękujemy panu Marianowi Jerzyk za zamontowanie nowego żyrandola do zakrystii;

- dziękujemy panu Julianowi Korolewiczowi za zamontowanie dodatkowego zamka do zakrystii.

1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  2. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalna: czwartek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
  3. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Pleszak, zam. w Olszynie

Krystyna Marzec, zam. w Radostawiu Średnim

Zapowiedź II

1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Henryk Kumoś.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…