Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIII niedziela „w ciągu roku”

08.09.2019 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy XXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30 (kaplica letnia), 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:

- piątek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- sobota 14 września – święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu będzie miała miejsce inicjatywa modlitewna „Polska pod krzyżem”. W łączności z modlącymi się Polakami zapraszamy na modlitwę pod krzyżem milenijnym (przy drodze na Zgorzelec) w Lubaniu. Początek modlitwy o godz. 15.00 (koronka i różaniec), następnie Msza św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu. Zapraszamy do udziału.

 1. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca.
 2. W piątek 13 września zapraszamy na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących
  i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach
  i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
 3. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie we wtorek 10 września na godz. 19.00 do Domu Katechetycznego.
 4. Przygotowanie do sakramentów i katecheza:

- w środę 11 września zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła młodzież klas VI na katechezę przygotowawczą do sakramentu bierzmowania;

- we wtorek 10 września o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się próba scholii parafialnej;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 26 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

 1. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 13-19 października 2019 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie. Zapraszamy serdecznie.
 2. Parafialna Poradnia Rodzinna im. Św. Rodziny zaprasza rodziców na wartościowe warsztaty „Prezencik czy rózga – czyli o konsekwencjach, zasadach, karach i nagrodach w wychowaniu”, które odbędą się w dniach 20-21 września 2019. Warsztaty poprowadzi Dorota Rzepczyńska z Karpacza, wykształcony edukator, trener kontroli złości i umiejętności społecznych, a zarazem pracownik Poradni Rodzinnej w Karpaczu. Zapisy prowadzą panie z naszej Poradni Rodzinnej. Szczegóły zawarte są na plakacie i na stronie internetowej.
 3. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Łodzi na dwudniowe rekolekcje pt. „Od cierpienia do uzdrowienia” prowadzone przez Wspólnotę Mocnych w Duchu w dniach od 4 do 5 października br. W tym roku głównym mówcą jest Marcin Zieliński. Więcej informacji u ks. Jakuba.
 4. W sobotę 5 października odbędzie się w Krzeszowie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub u pani Teresy Dłubała.
 5. Jak można zauważyć, do kościoła wrócił po pełnej renowacji witraż. Został on także zabezpieczony od zewnątrz dodatkową szybą. Koszt pracy wyniósł 9000 zł. Dziękuję osobom, które przekazały ofiary na ten cel, a także wszystkim, bowiem w głównej mierze renowacja została dokonana z kasy parafialnej. 16 września do renowacji pojedzie drugi witraż. Jedna z rodzin naszej parafii przekazała na ten cel ofiarę. Bóg zapłać.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu są wolne intencje mszalna we wtorek, środę i piątek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.
 8. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Pleszak, zam. w Olszynie

Krystyna Marzec, zam. w Radostawiu Średnim

Zapowiedź I

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30