Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVIII Niedziela „w ciągu roku” 14.10.2018 r.

 1. Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św.
  o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Polsce XVIII Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Parafialny Zespół Caritas oferuje dziś „papieskie kremówki”, a także zbiera do puszek ofiary na stypendia dla młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każde wsparcie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- wtorek 16 października – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska;

- środa 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

- czwartek 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty;

- sobota 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 1. Codziennie o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
 2. Od dzisiaj można pobierać karty na modlitwę wypominkową, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie
  i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Do kopert z wypominkami dołączyliśmy również informacje o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym, z zaproszeniem do częstej modlitwy za naszych zmarłych.
 3. Wizyta kolędowa w styczniu i codzienne doświadczenie życia parafii pokazuje nam, że spora część uczniów szkół ponadpodstawowych z naszej parafii nie uczęszcza na lekcje religii, tym samym nie pogłębia swojej świadomości religijnej i nie troszczy się o swoją wiarę. To martwi. Stąd chcemy pomóc tej młodzieży w rozwoju ich życia religijnego. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z religii zapraszamy na spotkanie w Domu Katechetycznym w piątek 26 października o godz. 19.30. Osoby niepełnoletnie prosimy, by przyszły z jednym z rodziców. Zapraszamy i oczekujemy.
 4. Najbliższy czwartek, to trzeci czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za małżeństwa
  i rodziny w naszej parafii, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Tym razem ta modlitwa będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału.
 5. W przyszły poniedziałek, w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II - 22 października zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji dyrekcji naszych szkół i przedszkola, grona pedagogicznego czynnego i emerytowanego oraz pracowników szkół i przedszkola z racji Dnia Nauczyciela. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku do sali jubileuszowej w Domu Katechetycznym. Będziemy zaszczyceni możliwością ugoszczenia naszych nauczycieli.
 6. W dniach 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Fatimy oraz innych ciekawych miejsc w Portugalii. Od dziś przyjmujemy zapisy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 7. Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie Zdroju organizuje w dniach 23-24 października 2018 pielgrzymkę na Jasną Górę. Kontakt w tej sprawie z ks. Marianem Balcewiczem pod numerem tel.: 75 7816235.
 8. Zarządca naszego cmentarza informuje, że w środę 17 października w godzinach 10.00 – 12.00 będzie dostępny na cmentarzu drobny kamień, którym można estetycznie obsypać groby bliskich. Kamień można otrzymać bezpłatnie.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: poniedziałek, środa, czwartek, piątek godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Stanisława Kabala,

- Dariusz Wajda,

- Dawid Mytłosz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31