XXXIV Niedziela w ciągu roku - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV niedziela „w ciągu roku”

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XXXIV niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

- wtorek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Zakończyliśmy Nabożeństwa Wypominkowe. Bardzo dziękujemy za pamięć o zmarłych, których imiona wyczytywaliśmy w czasie naszej modlitwy. To niezmiernie ważne modlić się za zmarłych. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji Wypominek, które wyniosły 9000 zł. Część tych ofiar została przekazana siostrom zakonnym: ze Zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyścowych z Sulejówka oraz Karmelitanek klauzurowych z Zakopanego, które będą nadal modlić się za naszych zmarłych. Znaczna część ofiar wypominkowych trafiła do kasy parafialnej. Będą one służyły w całości naszej wspólnocie parafialnej.

5. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 23 listopada o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy do kościoła, by bezpiecznie omówić bieżące sprawy.

6. Z inicjatywy parafialnej wspólnoty „Domowy Kościół” w każdy wtorek o godz. 19.00 aż do świąt Narodzenia Pańskiego prowadzona jest na cmentarzu przy olszyńskim Grobie Dziecka Utraconego modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, by modlić się w dwóch intencjach. Pierwsza: przeproszenie Pana Boga za grzech domagania się śmierci bezbronnych dzieci, które On posyła na świat; druga: prośba o pokój oraz umiejętność uszanowania świętości życia każdego człowieka w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy również na naszą stronę internetową. Publikujemy na niej serię krótkich katechez zatytułowanych „7 minut z Jasiem o życiu”. Nowa katecheza pojawia się w każdy wtorek.

7. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 23 listopada o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy do kościoła, by bezpiecznie omówić bieżące sprawy.

8. Zakończyliśmy kolejny etap prac w kościele Podwyższenia Krzyża św. Na renowację zabytkowego stropu wydaliśmy 225000 zł, z tego dotacje państwowe i samorządowe wyniosły 210000 zł, a wkład własny parafii to kwota 15000 zł (taca, opłatki, wypominki, ofiary kolędowe, ofiary na inwestycje parafialne). Oprócz tego gruntownej renowacji zostały poddane dwie pary bocznych drzwi w kościele parafialnym, wyremontowane zostały trzy boczne wieżyczki w kościele parafialnym, poddano renowacji kolejny witraż oraz wiele innych prac. Obecnie staramy się o kolejne środki zewnętrzne na kościół pomocniczy, a także podejmiemy próbę pozyskania środków na renowację ołtarza głównego w kościele parafialnym. W przyszłym tygodniu złożę sprawozdanie z prac remontowych na plebanii. Dziękuję za każdą ofiarę, która z największym szacunkiem jest
i będzie wydana na cele parafialne.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Stanisław Cach.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…