III niedziela w ciągu roku

III niedziela "w ciągu roku"

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

22.01.2023 r.

1. Dziś przeżywamy III niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota godz. 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

2. Dziś o godz. 16.00 w ramach obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lubaniu (Al. Kombatantów 2a). Nabożeństwo uświetni chór ekumeniczny z Karpacza. Zapraszamy serdecznie do udziału.

- wtorek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- środa 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła;

- czwartek 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

- sobota 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. Dziś młodzież z klas VII i VIII otrzymuje etykietę na kolejne spotkanie w grupach w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy o odbiór u animatorów, którzy oczekują przy ambonie.

6. Spotkania:

- w piątek 27 stycznia o godz. 18.00 spotkanie dorosłych lektorów;

- w sobotę 28 stycznia na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca;

- w poniedziałek 30 stycznia o godz. 19.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

7. W sobotę 28 stycznia w godzinach dopołudniowych ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych z Komunią św.

8. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 12-17 marca 2023 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

9. Parafia nasza organizuje z 17 na 18 marca Nocną Drogę Krzyżową o długości 17 km. Będzie ona przebiegała w całkowitym milczeniu, z przerwą na rozważania poszczególnych stacji. Zapraszamy na taką formę pokuty. Od przyszłej niedzieli zaczynamy zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. W przedsionku kościoła wyłożony jest kosz, do którego można składać stare, niepotrzebne świece, które np. zawadzają nam w domu. Zbiórka potrwa do przyszłej niedzieli. Dzięki temu zapłacimy taniej za świece do naszej parafii w wytwórni.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Izabela Romańska;

- Stefan Linke;

- Maria Marszałek;

- Mieczysława Krawiec.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!