II Niedziela Wielkiego Postu

II niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

1. Dziś przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

- czwartek 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne. W każdy piątek odprawiona jest Droga Krzyżowa o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00 głównie z udziałem młodzieży klas VI, VII
i VIII w ramach przygotowania do bierzmowania, natomiast w każdą niedzielę o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w piątek 19 marca w godzinach dopołudniowych, natomiast ks. Jakub odwiedzi swoich chorych normalnie w pierwszą sobotę miesiąca marca.

6. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

7. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 9 marca o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków do udziału.

8. Z inicjatywy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w każdą niedzielę o godz. 11.40, czyli przed sumą, odmawiana będzie koronka za zmarłych. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Szczególnie będziemy otaczali modlitwą zmarłych z naszej wspólnoty w bieżącym roku, a także tych zapomnianych przez swoich bliskich.

9. W dniach 12-15 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Tym razem od piątku do poniedziałku, a spowiedź wielkopostna zaplanowana jest na sobotę 13 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Ireneusz Korziński z Białegostoku, wicepostulator procesu kanonizacyjnego bł. ks. Michała Sopoćko. Program rekolekcji wyłożony jest na stoliku z tyłu kościoła, a także umieszczony jest w gablotach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

10. Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a część z nich, wg zwyczaju przyjętego w parafii, zostanie przeznaczona na zapłacenie ubezpieczenia mienia naszej parafii. Koperty na tę ofiarę wyłożone są w przedsionku kościoła. Można je wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła luba na tacę. Bóg zapłać.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Od dziś dostępna jest również bardzo dobra książka o bł. ks. Michale Sopoćko pt. „Ufający” w cenie 45 zł. Można ją nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.