V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna

02.05.2021 r.

1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii. Jeśli ktoś ma objawy choroby, warto pozostać w domu i skorzystać z transmisji telewizyjnej lub radiowej.

- poniedziałek 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 12.00, 18.00;

- wtorek 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika;

- czwartek 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

- sobota 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo majowe;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo majowe z intencją o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. W miesiącu maju codziennie odprawiamy tradycyjne Nabożeństwa Majowe, podczas których modlimy się Litanią Loretańską do NMP. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w piątek w godzinach dopołudniowych, natomiast ks. Jakub odwiedzi swoich chorych w sobotę.

6. Wg wcześniejszej zapowiedzi istnieje możliwość zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, którą zechcemy rozpocząć 10 maja, o ile nie pogorszy się sytuacja epidemii. Podczas wizyty zechcemy rodziny i domy zawierzyć św. Józefowi z racji trwającego Roku Jubileuszowego. Osoby pragnące takich odwiedzin prosimy o wypełnienie formularza zaproszenia, które są dostępne na parapecie w przedsionku kościoła. Wypełniony formularz należy wrzucić do skrzynki w przedsionku kościoła do dnia 7 maja. Po tym terminie sporządzimy listę odwiedzin i opublikujemy ją na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej. Prosimy, by koniecznie zapisać sobie numer zaproszenia, bowiem przy publikowaniu listy będziemy posługiwali się tym numerem.

7. W maju rozpocznie się kontynuacja prac renowacyjnych w kościele Podwyższenia Krzyża św. Prowadzący prace konserwatorzy z Krakowa poszukują do wynajęcia mieszkanie. Jeśli ktoś wie o takiej możliwości, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Zapowiedzi przedślubne:

A. Dariusz Kawa, zam. Olszyna

Justyna Pierowska, zam. Olszyna

Zapowiedź I

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.