„W tym roku w naszej parafii nauki przedmałżeńskie odbyły się w terminie od 19 do 24 kwietnia. Spotkania odbywały się każdego wieczoru w godzinach 19.30 – 21.00. Katechezy rozpoczął ojciec Szymon wykładem o sakramentach w życiu rodziny. W kolejnych dniach podejmowane były następujące tematy: komunikacja w rodzinie, naturalne metody rozpoznawania płodności, zadania rodziny chrześcijańskiej oraz wybrane zagadnienia prawa kanonicznego. Prelegentkami były doradczynie olszyńskiej poradni, panie: Anna Matoga, Ewa Cybulska i Agnieszka Czyńska oraz ojciec Szymon, duchowy opiekun naszej parafialnej poradni rodzinnej. W naukach udział wzięło 14 par z całego regionu. W piątek o godzinie 18.00 została odprawiona msza święta w intencji narzeczonych, podczas której homilię wygłosił nasz Gość – ks. Paweł Sajdutko, rejonowy duszpasterz rodzin. Na zakończenie uczestnikom rozdano indeksy, poświadczające zakończenie kursu. Kolejnym krokiem będzie uczestnictwo poszczególnych par w trzech konsultacjach z doradcą. Gratulujemy ukończonego kursu oraz życzymy wielu łask Bożych na dalszej wspólnej już drodze życia”!






