Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

X Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

X niedziela „w ciągu roku”

05.06.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy X niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

- piątek 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- sobota 5 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe.

4. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczynamy o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św. Do czwartku włącznie nabożeństwa połączone są z procesją eucharystyczną wokół kościoła z racji tygodnia eucharystycznego. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

5. W niedzielę 13 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii św., którą przyjęły dzieci w roku 2020. By ustalić szczegóły uroczystości zapraszamy na spotkanie rodziców tych dzieci w poniedziałek 7 czerwca o godz. 18.45 w kościele.

6. W piątek 11 czerwca Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje inicjatywę „Czyszczenie czyśćca”, czyli intensywną modlitwę w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących przy Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy zaraz po Mszy św. wieczornej i modlitwa potrwa do godziny 22.00. Co pół godziny będzie odmawiana koronka za zmarłych i będą czytane imiona zmarłych. Jeśli ktoś ma życzenie, by wypisać na modlitwę imiona zmarłych, można to uczynić na kartce wyłożonej na stoliku za ławkami i wrzucić do skrzynki. Proszę zaznaczyć, o której godzinie dana kartka ma być przeczytana.

7. W niedzielę 13 maja zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo czerwcowe połączymy z różańcem po Mszy św. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Chcemy podtrzymać zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

8. W czwartek 3 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Dziękujemy za wspólną modlitwę i piękną procesję eucharystyczną. Wyrazy wdzięczności przekazujemy wszystkim zaangażowanym w organizację procesji, a zwłaszcza osobom, które przygotowały piękne ołtarze. Bóg zapłać.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Zapowiedzi przedślubne:

A. Robert Płatek, zam. Olszyna

Klaudia Kusiakiewicz, zam. Olszyna

Zapowiedź I

B. Mateusz Szpila, zam. Olszyna Dolna

Nikola Chmielecka, zam. Karłowice

Zapowiedź I

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Zbigniew Repelewicz.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31