Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie
  • Aktualności
  • Ogłoszenia duszpasterskie
  • Intencje
    • Odeszli do wieczności
  • WSPÓLNOTY
  • SAKRAMENTY
  • Kapłani
  • Dekanat
  • Kontakt
Zaznacz stronę
XXIV niedziela „w ciągu roku” 15.09.2024 r.

1 Dziś przeżywamy XXIV Niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00

2. Kalendarz liturgiczny:

16.09 – PONIEDZIAŁEK, św. męczenników, Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

18.09 – ŚRODA, św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski – święto

20.09 – PIĄTEK, Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy – święto

21.09 – SOBOTA, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

– czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Świętej Rodziny pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. Spotkania:

– w środę o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców dzieci klas 3, które w tym roku szkolnym przystąpią do

I Komunii świętej. Zapraszamy także rodziców, których dzieci uczęszczają do szkół poza Olszyną.

– w środę po mszy świętej wieczornej spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym w salce domu

katechetycznego.

– w piątek o godz. 19:00 spotkanie dorosłych lektorów.

– w piątek o godz. 17:15 spotkanie dla ministrantów młodszych a po mszy wieczornej o 18:45 dla ministrantów starszych.

5. W myśl powziętych ustaleń wrześniowe posiedzenie Rady Parafialnej powiązane będzie z pielgrzymowaniem do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Wyjazd w sobotę 21 września o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy także osoby spoza rady parafialnej. Zapisy przyjmujemy do środy. Koszt 100 zł

6. W ramach diecezjalnego dnia skupienia służby liturgicznej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie 28.09. dwóch naszych ministrantów Aleksander Zieliński i Natan Pietkiewicz przyjmą funkcję ceremoniarza podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12:00, której będzie przewodniczył Bp Piotr Wawrzynek. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na tę uroczystość wszystkich ministrantów naszej parafii, lektorów, ceremoniarzy, członków scholii wraz z rodzicami. Pragniemy aby ten wyjazd był zarazem parafialną pielgrzymką dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W dniach 6.10 – 11.10 nasza parafia organizuje nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 19:30 – 21:00. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz mailowo na adres wskazany na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

– Wacław Piller

– Kamil Jaworski

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia a dla zmarłych prosimy o życie wieczne.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Niech umacnia Was Boże błogosławieństwo i otacza opieka Matki Najświętszej i św. Józefa.

Kazanie – Niedziela Dobrego Pasterza

Diecezja Legnicka

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!

Projekt i wykonanie NumLock