1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zadbajmy, by dni adwentowe były przeżyte na czuwaniu i modlitwie, jak nam przypomniała dzisiejsza Ewangelia. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
2. Dziś na każdej Mszy św. błogosławimy opłatki wigilijne, które już po Mszach św. będą dostępne na stosiku Caritas wraz ze świecami wigilijnymi. Do opłatków dołączone będą m.in. doroczny list adwentowy ks. Proboszcza do parafian, a także zaproszenie na wizytę duszpasterską. W opłatki można się zaopatrzyć w następujących punktach: po niedzielnych Mszach świętych na stosiku oraz codziennie w sklepach: u państwa Machnickich przy Skwerze kard. Wyszyńskiego, w spożywczym u państwa Miłosz na ul. Legnickiej, w zakładzie fryzjerskim u pani Beaty Kozak, u państwa Jerzyk w Olszynie Dolnej oraz u pana sołtysa w Krzewiu Małym.
3. Zapraszamy na Roraty adwentowe, które będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
4. Kalendarz liturgiczny:
– wtorek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
– czwartek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– piątek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od 12.00 do 13.00 możliwość modlitwy w kościele w ramach tzw. Godziny Łaski.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
– poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
– środa od godz. 18.30. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.00 do 19.30 to modlitwa w milczeniu;
– czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.
6. Dziś po Mszach św. młodzież z klas VII i VIII odbiera etykiety na kolejne spotkania w grupach. Animatorzy oczekują przy ambonie.
7. Spotkania:
– za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza biblijna dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy 4 (Ewa Rudak-Musiał) i z grupy 2 (Jolanta Harasimow);
– w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18.30 spotkanie animatorów przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii św., a o godz. 19.30 animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania;
– w czwartek 7 grudnia po wieczornej Mszy św. spotkanie Bractwa św. Józefa.
8. W dniach od 10 do 12 grudnia przeżywać będziemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. dr Mariusz Słowik OFMConv., gwardian klasztoru w Niepokalanowie. Już dziś serdecznie zapraszamy. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie parafialnej, znajduje się na stronie internetowej, a także można zabrać ze stolika z tyłu kościoła.
9. W dniach 8 i 9 grudnia odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna Caritas – „Tak, pomagam”. Polega ona na zbiórce żywności w marketach z długim terminem ważności, by następnie przekazać ją do najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Jako parafia przyłączamy się do tej akcji, która będzie prowadzona w „Biedronce”, „Delikatesach Centrum” oraz w „Dino”. Będziemy wdzięczni każdej osobie za podzielenie się zakupami.
10. W dwie najbliższe soboty (9 i 16 grudnia) będzie przygotowywana do Pasterki kaplica letnia. Chętnych do pomocy zapraszamy na godzinę 10.00.
11. Decyzją Biskupa Legnickiego z dnia 27.11.2023 proboszcz parafii w Olszynie zostaje przeniesiony do parafii Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu (bazylika mniejsza) z dniem 11 grudnia. Tego samego dnia parafię przejmie ks. Janusz Kozyra, dotychczasowy proboszcz w Węglińcu. Msza św. dziękczynna za łaskę 6,5 roku posługi w Olszynie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w ramach rekolekcji adwentowych.
12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Dostępne są w sprzedaży parafialne kalendarze ścienne na rok 2024 w cenie 10 zł.
13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
Ks. Bogusław Wolański, proboszcz