W niedzielę,25 maja 2025 r. o godz. 17:00, w naszym kościele odbył się wyjątkowy koncert „Ave Maria w muzyce. Magnificat 2025 ”.
Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Janusz Kozyra, który w kilku słowach przywitał zebranych, zwracając uwagę na wyjątkowość miesiąca maja ,bo to właśnie miesiąc maj w sposób szczególny oddaje cześć Maryi i swoje święto mają wszystkie mamy.
Koncert składał się z czterech części, a prowadząca przed każdą z nich przybliżała słuchającym historię prezentowanych utworów. W programie znalazły się najpiękniejsze pieśni maryjne oraz inne znane perły muzyki sakralnej wykonane przez uznanych artystów Filharmonii Dolnośląskiej. Wystąpili:
– Magda Bigoś – sopran
– Marta Mokrzycka – Myrlak – alt
– Ewa Antosik – skrzypce
– Krzysztof Gotartowski – organy
– Elżbieta Terlega – Stachów – prowadzenie.
Była to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w duchowym pięknie dawnej muzyki sakralnej.
Na zakończenie koncertu, przy pięknym brzmieniu skrzypiec, księża obdarowali wszystkie mamy różami, życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

















