V Mikołajkowy turniej piłkarski o Puchar Dziekana Dekanatu Lubań

Dzięki piłkarskim mistrzostwom świata w Katarze trwa obecnie uczta dla kibiców. Codziennie transmitowane są mecze, którymi można się delektować. Miłe było to, że po raz kolejny grała reprezentacja Polski, co dało możliwość wspierania naszych zawodników. Jeszcze kilkanaście dni rywalizacji i poznamy kolejnego mistrza świata. Emocji nie brakuje i nie zabraknie.

Turniej mikolajkowy 2022 2Oprócz turnieju w Katarze odbywają się lokalne imprezy sportowe o skromniejszym wymiarze, o niższym poziomie, ale dające nie mniej emocji. Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie już po raz piąty zorganizowała Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów. Rywalizacja miała miejsce w sobotę 3 marca 2022, czyli na trzy dni przed wspomnieniem św. Mikołaja. Rozpoczęliśmy Mszą św. w olszyńskiej świątyni, a następnie przenieśliśmy się na halę sportową Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach. Do zawodów stanęło ponad osiemdziesięciu ministrantów w dziesięciu drużynach, które podzielone były na dwie kategorie wiekowe: 2 drużyny z parafii Nowogrodziec, 2 drużyny z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, 2 drużyny z parafii Kraśnik Dolny i po jednej drużynie z Kotlisk, Gościszowa, Olszyny i parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie. Po ponad czterogodzinnej rywalizacji, pięknych zagraniach, golach i paradach bramkarskich wyłoniono zwycięzców.

Turniej mikolajkowy 2022 3

Turniej mikolajkowy 2022 6

W kategorii starszej pierwsze miejsce zdobyli gospodarze z Olszyny, drugie ministranci z Nowogrodźca, a trzecie z Kraśnika Dolnego. W grupie młodszej zwyciężyli zawodnicy z Kotlisk, wicemistrzami zostali piłkarze z Nowogrodźca, a na najniższym stopniu podium stanęli ministranci z Bolesławca. Wybrano także najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca zawodów.

Turniej mikolajkowy 2022 4Turniej mikolajkowy 2022 5Turniej daje możliwość dobrego formowania chłopców, uczenia dyscypliny i rywalizacji. To dobra metoda wychowawcza, na którą wskazywał św. Jan Bosko. Jak co roku mamy wspaniałych dobrodziejów turnieju. W ubiegłym roku otrzymaliśmy piękne nagrody od pomocnika reprezentacji Polski i SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Natomiast w tym roku nagrody na turniej przekazał były piłkarz Zagłębia Lubin, a obecnie Genoa CFC (Serie B w lidze włoskiej) – Filip Jagiełło. Ofiarował dla chłopaków swoje zdjęcia z autografami, piłki oraz klubowe koszulki meczowe. To zawsze ogromna frajda wygrać taką nagrodę. Jak zawsze nagrody przekazał klub PKO BP Ekstraklasy – Zagłębie Lubin, a także Burmistrz Olszyny oraz olszyńska parafia. Za rok kolejna ministrancka rywalizacja. Zapraszamy.

Foto: Ks. Łukasz Klimek

Turniej mikolajkowy 2022 7

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!