Posłuszni Maryi

Niedawno, podczas misji parafialnych z ust ojca misjonarza usłyszeliśmy słowa Maryi wypowiedziane w Fatimie w 1917 roku: ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC. Maryja mówiła to za każdym razem, gdy przychodziła z nieba na spotkanie z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem. Dzieci słuchały i nie wypuszczały różańca z rąk. Różaniec, jak zaznaczyła Matka Boża, jest drogą do pokoju na świecie. Tą modlitwą można wiele wyprosić.

tn Różaniec 4Słowa Pięknej Pani, Gościa z nieba wzięły sobie do serca również olszyńskie dzieci. One też poczuły się jak pastuszkowie z Fatimy. Usłyszały zaproszenie do różańca. Gdy w październiku były sprawowane nabożeństwa różańcowe, to w naszym kościele parafialnym rozbrzmiewał piękny głos dzieci, które chętnie powtarzały słowa: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą… Kilkadziesiąt dzieci bardzo regularnie klękało i wraz z dorosłymi wołało do kochanej Mamy z nieba.

tn Różaniec 1W niedzielę 13 listopada na Mszy św. o godz. 10.00 zostało nagrodzonych 29 „championów różańcowych”. Dziesięcioro z nich nie opuściło ani jednego nabożeństwa różańcowego. Oto oni: Róża Barcichowska, Małgorzata Chorzępa, Milena Mackaniec, Alicja Maćkowiak, Mikołaj Pierowski, Lena Początek, Mateusz Tomczewski, Dawid Tomczewski, Karina Tynkiewicz i Paweł Wypych. Pozostałe dzieci były od 27 do 12 razy. Nagrodzeni otrzymali piękne prezenty książkowe ze specjalną dedykacją. To wielki skarb parafii: MODLĄCE SIĘ DZIECI. Dziękujemy rodzicom, że tak potrafią wychowywać swoje dzieci i uczą miłości do Maryi.

tn Różaniec 2

tn Różaniec 3

Przed nami Adwent i oczywiście Roraty. Już dziś zapraszamy, codziennie o godz. 18.00. Przewodnikiem do Betlejem będzie dla nas dziadek Pana Jezusa – św. Joachim. Czeka nas ciekawa przygoda!

Ks. Bogusław Wolański, proboszcz

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!