Srebrny jubileusz olszyńskiego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

W roku 1997 w olszyńskiej parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Mieczysława Panońko zostało powołane do życia koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Odczytano wówczas szczególną potrzebę otoczenia troską duchową i materialną małżeństw i rodzin ze wspólnoty parafialnej. Od momentu powstania członkowie koła przystąpili do gorliwego i owocnego działania. W tym roku mija 25 lat prężnej działalności Stowarzyszenia.

tn Srebrny jubileusz 1We czwartek 15 września, gdy w Kościele obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za ćwierćwiecze różnych działań na rzecz małżeństwa i rodziny. Zebrali się obecni i byli członkowie koła, a gościem honorowym była Stanisława Repa, prezes zarządu diecezjalnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, wraz z małżonkiem.

tn Srebrny jubileusz 3

Eucharystia poprzedzona była nabożeństwem do Świętej Rodziny, które olszyńskie koło prowadzi już od kilku lat. W każdy trzeci czwartek miesiąca rozbrzmiewa szczera modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z intencją za małżeństwa i rodziny z parafii. Podczas tych nabożeństw wzywane jest szczególne wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którego relikwie krwi towarzyszą wiernym w czasie modlitwy.

tn Srebrny jubileusz 2 Po Mszy św. odbyło się spotkanie przy stole w domu katechetycznym. Po wysłuchaniu przemówienia pani Prezes zarządu diecezjalnego była okazja do wspomnień z 25 lat działalności koła. Przywołano na pamięć zmarłych członków Stowarzyszenia, a szczególnie pierwszego prezesa Zygmunta Puchalskiego. Natomiast prezes miejscowego koła Maria Cybulska podziękowała wszystkim za współpracę, a także zaprezentowała medal 30-lecia diecezji legnickiej. Za gorliwą działalność został on przyznany i wręczony olszyńskiemu kołu przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego podczas jego wizyty w naszej parafii 31 maja. Po pięknym dziękczynieniu przyszedł teraz czas działania, a zwłaszcza modlitwy za małżeństwa i rodziny.

Ks. Bogusław Wolański, proboszcz

tn Srebrny jubileusz 4

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!