Obrady pod okiem hejnickiej Pani

Stało się to już tradycją, że Rada Parafialna z Olszyny jedno z posiedzeń łączy z pielgrzymowaniem do wybranego Sanktuarium. Najpierw był wyjazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz do Legnickiego Pola. Następnie modliliśmy się w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. W tym roku wybraliśmy się do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Republice Czeskiej. To urokliwe miejsce położone w Górach Izerskich niedaleko Liberca.

tn Hejnice 5 Po przybyciu do Hejnic rozpoczęliśmy od nawiedzenia świątyni. Miłym akcentem było przywitanie pątników przez miejscowego proboszcza ks. Pavla Andrša. Wyraził radość, że olszyńska Rada Parafialna swoją pielgrzymkę i dzień skupienia odbywa w czeskim sanktuarium. Następnie wysłuchaliśmy nagrania polskiego przewodnika, by zrozumieć wartość tego miejsca.

tn Hejnice 10 Kolejnym i najważniejszym punktem była Eucharystia. Podczas homilii w centrum rozważania stanęły słowa z Ewangelii: Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane (Mt 6). Uczyliśmy się na nowo zaufania Pana Bogu, a szczególnym wzorem stała się dla nas Najświętsza Maryja Panna i św. Józef, nasz patron. Po Eucharystii i zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się na spacer na górę widokową, by podziwiać wspaniałe krajobrazy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w lesie, by wspólnie odśpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

tn Hejnice 40Ostatnim punktem była biesiada przy pieczonych kiełbaskach, którą zorganizowała nam hejnicka parafia. To był czas wspólnych, budujących rozmów i uściślania naszej wspólnoty. Podjęliśmy jedną ważną uchwałę: w przyszłym roku wybieramy się do klasztoru cysterek St. Marienthal w Niemczech, położonego na Górnych Łużycach nieopodal Zittau.
Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Arturowi Ściana, proboszczowi z Frydlantu za pomoc w organizacji posiedzenia Rady Parafialnej w Hejnicach.

Ks. Bogusław Wolański, proboszcz

tn Hejnice 45

tn Hejnice 17

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!