Wycieczka za Roraty

W sobotę 11 czerwca br. odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci, które brały udział w Roratach 2021, wycieczka. Tym razem wędrowaliśmy wraz z rodzicami i księdzem Łukaszem do przepięknego Czeskiego Broumova.

Wycieczka za Roraty

Dane nam było zwiedzać klasztor benedyktyński Broumov, za murami którego znajdował się sławny „CODEX GIGAS". W podziemiach znajdują się 34 mumie pochodzące z krypty kościoła parafialnego św. Prokopa w oddalonym o 70 km od Broumova miasteczku Vamberk. Kolejną atrakcją, którą była możliwość zobaczenia unikatowej repliki Całunu Turyńskiego z 1651 roku. Zajrzeliśmy także do kościoła klasztornego i zakrystii z cennymi, inkrustowanymi meblami i refektarzem, w którym znajduje się wystawa szat liturgicznych. W klasztorze utworzono ogromną bibliotekę, której zbiory liczą około siedemnastu tysięcy ksiąg. Po zakończonym zwiedzaniu klasztoru w Broumovie ruszyliśmy do Krzeszowa, by pokłonić się Łaskawej Pani. Najpierw  sprawowaliśmy Eucharystię w kaplicy Sióstr Benedyktynek, które przyjęły nas bardzo serdecznie, a po Mszy Świętej mieliśmy okazję poznawać tajemnice klasztoru krzeszowskiego. Na zakończenie coś dla ciała - czyli grill. Zmęczeni i zadowoleni wrócliliśmy do św. Józefa do Olszyny.

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!