Wielkie zadanie

Bieżący rok to czas jubileuszy w naszym Kościele lokalnym: 30-lecie erygowania diecezji legnickiej i 25-lecie wizyty apostolskiej w Legnicy św. Jana Pawła II. To okazja, by na nowo odczytać orędzie Papieża wygłoszone podczas pamiętnej Mszy św. na poradzieckim lotnisku dnia 2 czerwca 1997 r. Padły tam ważne słowa: "Jest wielkim zadaniem naszego pokolenia, wszystkich chrześcijan tego czasu, nieść światło Chrystusa w życie społeczne.". Sformułowane zadanie stało się przewodnią myślą w świętowaniu bierzmowania w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

tn Wielkie zadanie 4
We wtorek 31 maja 2022, czyli w czasie trwania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przybył do Olszyny biskup Andrzej Siemieniewski, pasterz diecezji legnickiej. Podczas uroczystej Eucharystii udzielił daru Ducha Świętego dla 70 osób. Było to podniosłe wydarzenie, które stało się świętem dla bierzmowanych, ich świadków, rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Pod koniec Eucharystii Biskup wręczył przedstawicielom młodzieży świece - paschaliki, które zostały zapalone od paschału. Następnie animatorzy przygotowujący młodzież do bierzmowania wręczyli zapalone świece wszystkim bierzmowanym. Do świecy doczepiona była karteczka z cytowanym powyżej zdaniem św. Jana Pawła II oraz z zadaniem apostolskim podpowiadającym jak konkretnie można wnieść światło Chrystusa w życie społeczne. Każdy otrzymał inne zadanie, a świeca symbolizowała zanoszone Światło. Mamy nadzieję, że każdy odpowiedzialnie wykona zadaną czynność, a przez to stanie się odważnym, napełnionym Duchem Świętym Apostołem.

tn Wielkie zadanie 2tn Wielkie zadanie 3 Pod koniec uroczystości Biskup Legnicki wręczył dwa medale jubileuszowe diecezji legnickiej, które otrzymali: Ryszard Dulnik i parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Pana Ryszarda do odznaczenia wybrała przez głosowanie Rada Parafialna, koło Stowarzyszenia otrzymało za 25-letnią działalność społeczno-charytatywną na terenie parafii. Gratulujemy!

tn Wielkie zadanie 5

tn Wielkie zadanie 6

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!