Podium dla naszych ministrantów

7 maja br. na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju po raz pierwszy odbył się Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój. Organizatorem sportowego wydarzenia była parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju.

Turniej Świeradów 1 conv1 Przed rozpoczęciem sportowych rozgrywek o godz. 9.00 rozpoczęła się Msza Święta w kościele parafialnym w Czerniawie, a następnie o godz. 10:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek. Do turnieju przystąpiło siedem drużyn w składach po pięciu zawodników. Gościnnie udział wzięła drużyna  z Ukrainy, która zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła tym samym mistrzostwo.
Ministranci z naszej parafii w czteroosobowym składzie: Kacper Stycharz, Mateusz Trojanowski, Gabriel Cybulski i Cyprian Błaszczyk, po zaciętej walce  z drużyną z Ukrainy, wywalczyła zaszczytne drugie miejsce. Oprócz pucharu wicemistrza Cyprian Błaszczyk wywalczył puchar króla strzelców oraz piłkę z autografem Piotra Zielińskiego, na który zasłużył strzelając podczas trwania całego turnieju 18 bramek. Naszym chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Króluj Nam Chryste!

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!