Już w domu

tn Juz w domuOd kilku miesięcy trwa renowacja nastawy ołtarza głównego z kościoła parafialnego. Prace wykonywane są dzięki ogromnemu wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Gminy Olszyna. Za kilka tygodni wrócą już do Olszyny z Krakowa z pracowni pana Jerzego Kowalskiego pierwsze elementy odnowionej nastawy ołtarza. W centralnym miejscu nastawy ołtarza będzie widniał wizerunek św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, naszego Patrona. Wykonywany obraz już raz gościł w parafii podczas odpustu i został pobłogosławiony przez ks. Romana Wróblewskiego SDS. W piątek, 13 maja 2022 r., wizerunek św. Józefa przywieziono już na stałe do Olszyny od malarza Wiktora Staszaka z Jeleniej Góry. Przy przekazaniu obrazu wraz z Księdzem Proboszczem obecni byli panowie Krzysztof Błaszczyk i Władysław Machnicki. Obecnie obraz oczekuje na intronizację w odnowionej nastawie ołtarza głównego. Witamy Cię św. Józefie w domu!

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!