Bożonarodzeniowy koncert kolęd

Uroczystość Narodzenia Pańskiego za nami, zgasły już lampki na kościelnych choinkach i w wielu miejscach nie ma już nawet szopki lecz w myśl dawnej polskiej tradycji śpiew kolęd nie milknie jeszcze. Ich echa było słychać 16 stycznia br. w Olszynie.

tn Koncert koled 1Świąteczny koncert to już taka olszyńska tradycja parafialna. Miejscowa wspólnota w murach swojej świątyni z repertuarem kolęd gościła już Eleni, a także orkiestrę górniczą z Lubina. Tym razem w murach olszyńskiej fary wystąpiła Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego Turów z Bogatyni. Jeszcze przed koncertem, podczas prób, dźwięki muzyki i strzępy utworów zdradzały, że będzie to wydarzenie wyjątkowe. I tak też było.

tn Koncert koled 4

Ks. proboszcz Bogusław Wolański przywitał licznie przybyłych słuchaczy, zaznaczając przy tym, że nie będzie to taki zwykły koncert kolęd, ale że będzie to okazja do wspólnego śpiewu w rytm melodii znanych i lubianych pieśni z okresu Narodzenia Pańskiego, jak np. „Anioł pasterzom mówił”, „Bóg się rodzi”, czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Oczywiście nie były to tylko kolędy. W repertuarze znalazły się także znane piosenki świąteczne, jak np. „Last Christmas” Georga Michaela oraz utwór „Ave Maria” z udziałem znakomitej solistki.

tn Koncert koled 6

Była więc wyśmienita muzyka, wspólny śpiew i wiele wzruszających chwil, które na pewno na długo zapadną w pamięć uczestnikom wydarzenia. Podczas tak zacnego wydarzenia nie mogło zabraknąć bisów. Finałową niespodzianką był świetnie zaaranżowany przez orkiestrę utwór Jana Henryka Botora „Misericordias Domini”. Jak zgodnie mówią uczestnicy - to było niesamowite wydarzenie i prawdziwe bożonarodzeniowe kolędowanie.

A.D.G.

tn bozonarodzeniowy koncert 111

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!