Ojcowskim sercem - zakończenie roku jubileuszowego

Rok temu, dokładnie 8 grudnia 2020 r., papież Franciszek ogłosił w Kościele Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa. Była to bardzo radosna wiadomość, bowiem to wydarzenie dało okazję, by na nowo powierzyć wspólnotę parafialną św. Józefowi, odkryć przykład życia Patrona i skorzystać z łaski Jubileuszu, m.in. z bogatego skarbca odpustów.

tn Rok Jozefa zakonczenie 1 Przeżyliśmy ten czas godnie. Między innymi zostało odprawionych jedenaście nabożeństw ku czci św. Józefa 19-go każdego miesiąca (w dzbanie była bardzo duża ilość próśb i podziękowań), odbyły się pielgrzymki Rady Parafialnej do Krzeszowa, parafialna do Krzeszowa, parafialna m.in. do Kalisza, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium św. Józefa. Nagrana została seria 12. katechez o św. Józefie, opublikowana na stronie internetowej parafii (odnotowano 3886 wejść), odbyła się wizyta duszpasterska w maju z zawierzeniem rodzin św. Józefowi.

tn Rok Jozefa zakonczenie 2Na zakończenie Roku Świętego przeżyliśmy rekolekcje parafialne. Rozpoczęły się 5 grudnia, a zakończyły w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia br. Był to jednocześnie dzień zamknięcia Roku Świętego. Poprowadził je ks. dr Janusz Ospa, proboszcz parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie. Podczas ostatniej Mszy rekolekcyjnej odnowił akt zawierzenia wspólnoty św. Józefowi. Dziękujemy Panu Bogu za ten wspaniały czas Jubileuszu, który przyniesie błogosławione owoce.

tn Rok Jozefa zakonczenie 4

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!