Pod patronatem świętego Mikołaja

IV Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów w Olszynie

W sobotę 11 grudnia 2021 r. już po raz czwarty parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie zorganizowała Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów o puchar dziekana Dekanatu Lubań. Zawody swoim patronatem objęła Gmina Olszyna i klub piłkarski KGHM Zagłębie Lubin, a część nagród została przekazana przez pomocnika SSC Napoli i reprezentacji Polski – Piotra Zielińskiego.

tn Pod patronatem Mikolaja 2

Do rywalizacji przystąpiło prawie siedemdziesięciu ministrantów grających w dziewięciu drużynach, w dwóch kategoriach wiekowych: starsi (klasy VI-VIII) i młodsi (klasy II-V). Reprezentowane były parafie: Kotliska, Nowogrodziec, Gościszów, Bolesławiec Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Świeradów Zdrój Podwyższenia Krzyża św., Lubin św. Jana Sarkandra, Bolesławiec Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kamienna Góra św. Piotra i Pawła. Epidemia uniemożliwiła występ trzem zespołom, między innymi gospodarzom z Olszyny.

tn Pod patronatem Mikolaja 4Po zaciętej rywalizacji w grupie starszej zwyciężyły Kotliska, drugie miejsce zajęła drużyna z Lubina, a trzecie z Gościszowa. W grupie młodszej po mistrzostwo sięgnęli ministranci z Kotlisk, wicemistrzami zostali zawodnicy z Nowogrodźca, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu. Zawodnicy wszystkich drużyn z podium otrzymali puchary i dyplomy, a wszystkie uczestniczące zespoły bilety na mecz KGHM Zagłębie Lubin w rundzie wiosennej, plakaty z autografami pierwszego zespołu Zagłębia, czekolady i książkę o św. Dominiku Savio - patronie służby liturgicznej w diecezji legnickiej. Przyznano także nagrody indywidulane. Najlepszy strzelec otrzymał koszulkę meczową z autografami zawodników Zagłębia, najlepszy bramkarz piłkę SSC Napoli z autografem Piotra Zielińskiego plus jego zdjęcie, najlepszy zawodnik koszulkę reprezentacji Polski Piotra Zielińskiego z jego autografem.

tn Pod patronatem Mikolaja 5

Warto zaznaczyć, że turniej rozpoczął się Eucharystią w olszyńskim kościele, a zawody rozegrano w hali sportowej Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i zapraszamy na V Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów w roku 2022. Króluj nam Chryste!

Ks. Bogusław Wolański, organizator
Foto: ks. Łukasz Klimek

tn Pod patronatem Mikolaja 6

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!