Zawierzyli Józefowi

Tradycyjnie jedno z posiedzeń Rady Parafialnej z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie jest tzw. wyjazdowe, czyli połączone z pielgrzymowaniem. W tym roku, z racji Roku św. Józefa, radni wybrali się do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. Miało to miejsce w sobotę 11 września br.

tn Zawierzyli Jozefowi2021 1Już w autokarze uczestnicy pielgrzymki zostali wprowadzeni w klimat radości i smutków św. Józefa, które namalowane ręką Michaela Wilmanna zdobią ściany krzeszowskiego sanktuarium. Medytowaliśmy nad freskiem przedstawiającym „odnalezienie dwunastoletniego Jezusa w świątyni”. Odczytaliśmy znaczący gest Józefa wskazujący palcem na nauczającego Jezusa oraz zauważyliśmy jego odsłonięte ucho zwrócone w stronę młodocianego Nauczyciela. Należy słuchać i ufać. To przesłanie towarzyszyło nam przez cały dzień, bowiem ten temat pojawił się też w Ewangelii.

Zawierzyli Jozefowi2021 2Po przyjeździe uczestniczyliśmy w Eucharystii. Podczas homilii zatrzymaliśmy się na zatroskanym i odpowiedzialnym Józefie z fresku „obrzezanie Jezusa”. Widząc krew i gotowe na ukrzyżowanie rączki Dzieciątka św. Józef wiedział, że na niego spada przygotowanie Wychowanka na ofiarę krzyżową. Już wtedy obmyślał plan działania, a także troszczył się o wszystkich ludzi w dziejach świata, którzy bez ofiary krzyża nie mieliby nadziei na życie wieczne. Na zakończenie Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zawierzyli w akcie oddania siebie i parafię Opiekunowi Kościoła świętego.

Zawierzyli Jozefowi2021 3Po Eucharystii był czas na dalszą spokojną medytację na dziełem Wilmanna, a także na modlitwę w krzeszowskiej bazylice maryjnej. Pielgrzymowanie zakończyliśmy posiedzeniem Rady wraz z ucztą przy stołach gościnnej altany krzeszowskiego sanktuarium. Przez dłuższy czas w obradach uczestniczył kustosz Sanktuarium - ks. prałat Marian Kopko. Kolejne posiedzenie wyjazdowe za rok. Tym razem chcemy wybrać się do Hejnic w Czechach.

Zawierzyli Jozefowi2021 4