Ze świętym Józefem po skarby nieba i ziemi. Katolicka kolonia 2021

Ze Świętym Józefem po skarby nieba i ziemi, to hasło przewodnie parafialnych kolonii letnich, na których od 4 do 11 sierpnia 2021 roku w Międzywodziu, przebywała grupa dzieci i młodzieży z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie Zdroju i św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

Ze swietym Jozefem kolonia 9Ze swietym Jozefem kolonia 8 Dlaczego przewodził nam święty Józef? – to proste, z racji obchodów roku św. Józefa. Każdy dzień przynosił nam jedną radość i jeden smutek św. Józefa oraz zadania formacyjne, które z wielką ochotą i radością wypełniał wraz z opiekunami każdy kolonista. Na porannej modlitwie rozważaliśmy radości, a na wieczornej Eucharystii smutki, bo przecież życie każdego z nas, tak jak życie św. Józefa, to radości i smutki, w których odnajdujemy wartości naszych rodzin i wspólnoty, uczymy się miłości, przebaczania, niesienia pomocy, dzielenia się z innymi.

tn Ze swietym Jozefem kolonia 1tn Ze swietym Jozefem kolonia 3Ale to nie wszystko, co działo się na koloniach letnich w Międzywodziu. Pogoda dopisywała, a skoro przyjechaliśmy nad morze, nie mogło zabraknąć plażowania połączonego z kąpielami w morzu, opalaniem i zabawami na piasku.

Ze swietym Jozefem kolonia 11Braliśmy udział w różnych zorganizowanych turniejach, takich jak: siatkówka plażowa, tenis stołowy, badminton, konkursach; „Mam Talent”, Lubię rysować! - „Mój największy skarb”, najbardziej kreatywna budowla z piasku na plaży oraz QUIZIE, który był podsumowaniem; „Ile skarbów ze św. Józefem zdobył każdy pokój uczestników kolonii?”. Wszystko to, oczywiście uczyło nas wzorem św. Józefa, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, ale też było sowicie nagradzane.

tn Ze swietym Jozefem kolonia 2

tn Ze swietym Jozefem kolonia 6

Na wycieczkę kolonijną wybraliśmy się do Świnoujścia do Muzeum Obrony Wybrzeża – miejsca, gdzie historia jest przygodą. Zwiedziliśmy Fort Gerharda - nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski Generał a na placach musztry ćwiczą Pruscy żołdacy, oraz Podziemne Miasto - schrony i tunele Baterii Vineta, czyli podziemne stanowisko dowodzenia tworzące pięć wielkich schronów połączonych kilometrem korytarzy. Tu przeżyliśmy prawdziwą podróż w czasie razem z ludźmi dla których historia to prawdziwa pasja.

tn Ze swietym Jozefem kolonia 4

Ze swietym Jozefem kolonia 10

To tylko krótki zarys tego, co przeżyliśmy na koloniach letnich w Międzywodziu. Jedno jest pewne, że każdego dnia idąc śladem św. Józefa odkrywaliśmy swoje radości i smutki, które stawały się dla nas prawdziwym skarbem, bo przecież takie hasło nam przewodziło: Ze świętym Józefem po skarby nieba i ziemi.

tn Ze swietym Jozefem kolonia 7

I tu serdecznie dziękujemy naszym księżom proboszczom – Grzegorzowi i Bogusławowi, za zorganizowanie wyjazdu na kolonie oraz, że mogliśmy podczas naszej kolonijnej przygody wraz ze św. Józefem, coraz bardziej zbliżać się do Pana Boga, a także złowić tak wiele skarbów, które wnoszą w nasze życie wiele dobrych wartości dla formacji naszych rodzin. Słowa uznania również dla wspaniałych pań wychowawczyń: Annie Bińczyk, Beacie Bogackiej, Annie Lelko za wspaniałą opiekę, atmosferę i całodobowe czuwanie. Już niedługo kolejna kolonia, bo tylko za rok.

Koloniści - Międzywodzie 2021