Wojewoda Dolnośląski z wizytą w olszyńskiej parafii

W środę, 30 czerwca br., przebywał w Olszynie Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obrębski, któremu towarzyszył senator Rafał Ślusarz. Podczas wizyty doszło do spotkania z władzami Olszyny i proboszczem parafii ks. Bogusławem Wolańskim. Pan wojewoda odwiedził m.in. skwer Stefana kard. Wyszyńskiego, a także kościół pomocniczy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Była to okazja, by podziękować władzom województwa dolnośląskiego za pomoc w realizacji prac konserwatorskich przy zabytkowym stropie kasetonowym w naszym kościele pomocniczym. Już trzy razy z rzędu otrzymaliśmy wsparcie z funduszu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który podlega władzy Wojewody Dolnośląskiego. Byliśmy zaszczyceni tą wizytą i jesteśmy wdzięczni za docenienie naszej parafii.

Wojewoda w parafii 4