Roratnia ekipa na wyjeździe

Tradycją olszyńskiej parafii jest to, że dzieci biorące udział w roratach mają okazję wspólnie wyjechać do miejsc, które warto odwiedzić. Tym razem, z uwagi na przeszkody, jakie przyniósł czas pandemii, integracyjny wyjazd parafialny był nagrodą za gorliwe uczestnictwo w roratach w roku 2019 i 2020.

tn Roratnia ekipa 112 czerwca br. na szlaku roratniej ekipy znalazły się trzy miejsca, a przewodnikiem po nich był ks. wikariusz Jakub Sikorski. Pierwszy etap wyprawy miał miejsce w Gryfowie Śl., gdzie w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej, dzięki życzliwości ks. dziekana Krzysztofa Kurzei, mali olszynianie wraz z opiekunami uczestniczyli w Eucharystii. Po Mszy św. był czas na odkrywanie tajemnic gryfowskiego kościoła - jego niezwykłego ołtarza głównego, krypty grobowej Schaffgotschów, a także historycznych ciekawostek na temat związków kościoła parafialnego w Gryfowie z Olszyną. Jak się okazuje, parafia gryfowska jest olszynianom bardzo bliska.

tn Roratnia ekipa 3

Po zwiedzeniu świątyni mali olszynianie udali się na zamek Grodziec. Tam poznawali tajemnice średniowiecznego zamczyska, narzędzia tortur, loch głodowy czy sprzęt bojowy. Będąc na zamku można było zobaczyć jego pięknie zachowane wnętrza, z których największą furorę zrobiły dawna kaplica oraz zbrojownia. Oczywiście nie zabrakło śmiałków, którzy wdrapali się na wieżę zamkową i, niczym średniowieczni wojowie, przemierzyli zamkowe obwarowania. Jednak zamek Grodziec to nie koniec atrakcji.

tn Roratnia ekipa 4

Ostatnim punktem była wizyta na ranczu Grapa, prowadzonemu przez parafię w Pielgrzymce. Tam miłośnicy przyrody mogli podziwiać różnego rodzaju zwierzęta, karmić je marchewkami i cieszyć się po prostu ich widokiem. Tam dzieci miały ubaw na całego. Całość zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek i piknik. Mali olszynianie wracali do domu zmęczeni, ale mimo wszystko radośni, bo warto było wspólnie odwiedzić tyle pięknych miejsc, za co należą się podziękowania olszyńskim duszpasterzom - ks. proboszczowi Bogusławowi Wolańskiemu i ks. wikariuszowi Jakubowi Sikorskiemu, a także rodzicom i opiekunom.

AG

tn Roratnia ekipa 2