Niezwykłe spotkanie

Być świadkiem życia świętych to nie tylko przywilej, radość i zaszczyt. To przede wszystkim wezwanie do tego, by innym pokazywać drogę świętości swoim własnym życiem. 15 czerwca br. do Olszyny przyjechała siostra Anna ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości, by wspólnie się modlić i opowiedzieć o św. Matce Teresie z Kalkuty.

tn Niezwykle spotkanie 1Jak wspomniał tego dnia we wstępie do Mszy św. ks. proboszcz Bogusław Wolański - św. Matkę Teresę z Kalkuty i św. Jana Pawła II łączyło swego rodzaju duchowe pokrewieństwo. Olszyński duszpasterz wspominał o tym, że takie postacie jak Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy ojciec Pio z Piertelciny zawsze go fascynowały, gdyż dostrzec w nich można życie przepełnione głębokim zakorzenieniem w Bogu bogatym w miłosierdzie. Od swojego osobistego świadectwa przeszedł do przedstawienia olszyńskiej wspólnocie niezwykłego gościa. Siostrę Annę poznał ks. Wolański podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, gdzie była przełożoną domu zgromadzenia. Okazało się, że siostra pochodzi z naszej diecezji - z Parzyc k. Nowogrodźca, a w Olszynie ma nawet swoich krewnych. Obecnie posługuje w domu Misjonarek Miłości w Rzymie, gdzie kieruje formacją sióstr. Olszynian ujęła pobożność i skromność misjonarki, która w krótkich słowach przypomniała postać św. Matki Teresy z Kalkuty, którą osobiście poznała i z którą pracowała, głosząc swoim życiem Jezusa miłosiernego i ubogiego. To właśnie Matka Teresa przyjmowała s. Annę do zgromadzenia i wybrała dla niej zakonne imię.

tn Niezwykle spotkanie 2

Niezwykły gość przypomniał, że droga do świętości nie jest aż tak trudna. Trzeba się powierzyć Jezusowi i Jego Matce, a wszystko jest możliwe. Trzeba się tylko otworzyć na działanie Boga. Siostra Anna po zakończonej Eucharystii przekazała każdemu Cudowny Medalik z Niepokalaną wraz z darem misyjnego błogosławieństwa. To niezwykłe spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie, które pozostanie wspaniałą pamiątką tego dnia.

AG

tn Niezwykle spotkanie 3