Jezus umarł z miłości do Ciebie

tn Jezus umarł z milosci do Ciebie 2Od początku Wielkiego Postu uczniowie klas VI-VIII uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która przygotowana była szczególnie z myślą o nich. 26 marca br. ks. Jakub Sikorski zaprosił olszyńską młodzież i pozostałych parafian do przeżycia nabożeństwa inaczej niż zwykle.
Nie było procesji od stacji do stacji, a samo nabożeństwo było połączeniem medytacji słowno-muzycznej oraz dramy. Wygaszone światła w kościele, płonące przy ołtarzu świece, samotny krucyfiks i fotografie ze scenami z filmu „Pasja” Mela Gibsona, nakręconego na podstawie objawień bł. Katarzyny Emmerich, dopełniły atmosfery tego wielkopostnego wydarzenia. Głównym Bohaterem był oczywiście Ukrzyżowany, z którym młody Grzesznik podejmował dramatyczny i pełen emocji spór. Młody człowiek zadawał Jezusowi wiele pytań, które dziś nurtują jego rówieśników - często nęconych używkami, alkoholem, narkotykami. Mnóstwo wątpliwości, jakie budziły się w jego wnętrzu, konfrontował z postawą Jezusa, który szedł na zabicie niewinny, „jak baranek na rzeź prowadzony”. Ów młody człowiek idąc śladami krzyżowej drogi Jezusa powoli zaczął odkrywać, że On naprawdę go kocha pomimo jego słabości, grzeszności i pokręconego życia. W końcu dostrzegł własne błędy i dotarło do niego, że Jezus właśnie z miłości do człowieka podjął się okrutnej męki i śmierci, aby każdy mógł osiągnąć niebo i szczęście. Ta historia, opowiedziana w dość niekonwencjonalny sposób, to tak naprawdę historia zmagań każdego z nas. Szukanie odpowiedzi na fundamentalne pytania i próby rozwiązania życiowych zawiłości to nasza codzienność, w której niestety często zapominamy o tym, że nasze grzechy, nasze słabości i niewierności, przybiły do krzyża Jezusa, który z miłości do człowieka poświęcił samego siebie. Jak stwierdził ks. Jakub Sikorski - była to okazja, by spotkać Boga i pozwolić się otworzyć na Jego działanie.

AG