Oto ja, poślij mnie!

Niedziela Misyjna w Olszynie
Trzecia niedziela października jest obchodzona Kościele katolickim jako Niedziela Misyjna. Uświadamiamy sobie na nowo, że Kościół jest z natury misyjny. Robimy wszystko, by jak najwięcej ludów ziemi poznało Pana Jezusa i zakosztowało smaku wiary. Dlatego w parafiach podejmowane są różne inicjatywy, by budzić świadomość misyjną wśród katolików. Olszyńska parafia od kliku lat współpracuje z misją sióstr elżbietanek w Maganzo w Tanzanii. Zawiązała się między nami wspaniała więź, zwłaszcza między dziećmi. Już kilka razy wspieraliśmy inicjatywy misyjne posługujących tam sióstr. Dzieje się to na poziomie duchowym i materialnym. W tym roku mieliśmy radość ugoszczenia w naszej parafii pochodzącą z Mirska siostrę Monikę Nowicką CSSE, na co dzień posługującą w misji w Maganzo.

oto ja 7W piątek, 16 października br., siostra misjonarka spotkała się z dziećmi w olszyńskich szkołach, a stało się to za zgodą i dzięki życzliwości pań dyrektorek. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, a następnie w Szkole Podstawowej nr 1. O przebieg spotkań zadbali katecheci – pani Anna Bińczyk i ks. Jakub Sikorski. Siostra pokazała dzieciom mnóstwo zdjęć z Tanzanii, opowiedziała o pracy misjonarza, a także nauczyła dzieci misyjnej piosenki śpiewanej przy dźwięku afrykańskiego bębna. Nie zabrakło modlitwy za misje. Dzieci natomiast przekazały siostrze zebraną w szkole ofiarę oraz listy, które napisały do przyjaciół z Tanzanii w języku angielskim i polskim.

oto ja 8Z kolei w samą Niedzielę Misyjną, 18 października br., siostra Monika spotkała się z wiernymi podczas dopołudniowych Mszy św., dzieląc się doświadczeniem misyjnym i dziękując za współpracę. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.00 wręczyła dzieciom komunijnym różańce misyjne. Parafianie okazali się bardzo szczodrobliwi, bowiem po raz kolejny przekazali hojną ofiarę na misję w Maganzo – tym razem prawie 5000 zł. Współpraca została umocniona i pojawiły się już plany na przyszłość. Wspieranie misji jest zaszczytem i obowiązkiem katolickich parafii.

ks. Bogusław Wolański