Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Święty wypoczynek w Międzywodziu

 IMG 5661

  

Dlaczego święty wypoczynek? Każdy dzień koloni miał swojego patrona: kard. Stefan Wyszyński, św. Faustyna Kowalska, bł. Karolina Kózkówna, św. Maksymilian Maria Kolbe,  św. Stanisław Kostka oraz św. Kazimierz. To nasi rodacy i ich historie z dzieciństwa towarzyszyły codziennym rozważaniom w powiązaniu z Ewangelią dnia. Działo się to na modlitwie porannej, wieczornej i podczas Eucharystii. Ich życiorysy budziły naszą pamięć o pięknie życia rodzinnego i o członkach naszych rodzin. Dlatego był też dzień poświęcony dziadkowi, babci, ojcu, mamie, rodzeństwu i dzieciom nienarodzonym. Te tematy służyły formacji uczestników kolonii. Ale to nie wszystko…

 

 

 

IMG 5728

 

 

Nie zabrakło wycieczek. Byliśmy w Międzyzdrojach oraz płynęliśmy rejsem po Morzu Bałtyckim. Zostały zorganizowane różne turnieje uczące zdrowej rywalizacji: piłka nożna, tenis stołowy, „Mam talent”, budowanie budowli z piasku na plaży, konkurs rysunkowy oraz wiele innych. Codziennie korzystaliśmy również z basenu.

 

 

 

 

 IMG 5687

 

 

To tylko zarys tego, co działo się podczas świętego wypoczynku w Międzywodziu. Taki czas z dziećmi i młodzieżą to wspaniała możliwość wypoczynku i wspólnego zbliżenia do Pana Boga. Dlatego dziękujemy Bogu za ten dar kolonii katolickiej.

Ks. Bogusław Wolański

 

 

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30