Misyjne klimaty

Niedziela 2 sierpnia była szczególna dla olszyńskiej parafii. Gościliśmy bowiem siostrę Monikę Nowicką CSSE z Misji Maganzo w Tanzanii. Podczas każdej Mszy św. opowiedziała o doświadczeniu pracy na misjach, zaprezentowała zdjęcia i podziękowała za współpracę olszyńskiej parafii z tanzańską misją.

tn Misyjnie w Olszynie 2Przyjaźń między wspólnotami zaczęła się dwa lata temu. Wówczas to grupa dzieci pierwszokomunijnych zapragnęła wspomóc biedne dzieci z kraju misyjnego. Nawiązaliśmy wówczas kontakt z pochodzącą z Mirska elżbietanką – s. Moniką. Olszyńskie dzieci z darów, które otrzymały z racji Pierwszej Komunii św. oddały część na działalność misji. Zaczęła się wówczas wymiana zdjęć, filmików, przyjaznych gestów. Stawaliśmy się częścią wspólnoty Maganzo. Następnie w październiku 2019 obchodziliśmy w Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z olszyńskiej świątyni płynęła szczególna modlitwa za Maganzo. Oczami wiary i wyobraźni byliśmy tam codziennie. W kościele był też wystawiony dzban misyjny, do którego wierni mogli złożyć datek na misje. Uzbierało się 8000 zł, które przesłaliśmy do Tanzanii na budowę stołówki dla dzieci. Nie brakło również wielu innych indywidualnych gestów dobroci przekazywanych dla sióstr bezpośrednio na ich konto.

tn Misyjnie w Olszynie 3To dla naszej wspólnoty wielki zaszczyt móc wspomagać misyjną działalność Kościoła. Będziemy czynić to nadal z wielką radością i wdzięcznością, że nasz dar przyjmowany jest w Tanzanii. W niedzielę podczas rozmów z siostrą Moniką olszynianie przekazali kolejną porcję pomocy: 5320 zł. To na przybory szkolne dla dzieci z Misji. Cieszymy się również, że siostra przyjęła zaproszenie na Niedzielę Misyjną - 18 października. A dwa dni wcześniej pragnie spotkać się z dziećmi w szkołach, by im podziękować za współpracę i zachęcić do działalności misyjnej.

tn Misyjnie w Olszynie 4Jeśli ktoś odczuwa pragnienie, by wspomóc misyjną działalność sióstr elżbietanek w Mganzo w Tanzanii podajemy numer konta: 59 1240 1994 1111 0010 4104 3227 (tytuł przelewu: darowizna na Misję w Maganzo).