Obdarowani Duchem Świętym

Według wstępnych ustaleń ze względu na stan epidemii bierzmowanie miało zostać odwołane. Jednak przeżyliśmy miłą niespodziankę, kiedy okazało się, że sytuacja na tyle staje się bezpieczna, że możemy młodzieży udzielić daru Ducha Świętego. Sakrament bierzmowania został udzielony w sumie 51 osobom w dwóch grupach. Pierwsza przystąpiła w środę 24 czerwca, a druga w sobotę 27 czerwca.

tn Bierzmowanie 1

W tym roku szafarzem bierzmowania był proboszcz parafii - ks. Bogusław Wolański, na mocy upoważnienia Biskupa Legnickiego.

tn Bierzmowanie 2

Piękną niespodziankę przygotowały dla młodzieży animatorki, które prowadziły formację w małych grupach. W ramach odczytania powołania do apostolatu, do czego zobowiązuje bierzmowanie, każdy z bierzmowanych wyciągnął los z zadaniem apostolskim na swoje życie. Mamy nadzieję, że będzie to przyczynkiem do ochoczego zaangażowania w życie Kościoła.
Zaistniała sytuacja epidemii wymusza zmianę koncepcji duszpasterstwa sakramentalnego. Było to widoczne również podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci zostały podzielone na dziesięć grup, a uroczystości komunijne trwały od 24 maja do 14 czerwca br.

tn Bierzmowanie 3

tn Bierzmowanie 4