Obdarowani i posłani

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 24 czerwca br., w olszyńskiej parafii pierwsza grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania. Ze względu na stan epidemii kandydaci do bierzmowania zostali podzieleni na dwie grupy, by nie stwarzać w kościele sytuacji zagrożenia zarażeniem chorobą. Druga grupa Olszynian wraz z młodzieżą z lubańskich Księginek przyjmie dar Ducha Świętego w sobotę 27 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30. W tym roku szafarzem bierzmowania jest proboszcz parafii - ks. Bogusław Wolański, na mocy upoważnienia Biskupa Legnickiego.

tn Bierzmowanie 1Piękną niespodziankę przygotowały dla młodzieży animatorki, które prowadziły formację w małych grupach. W ramach odczytania powołania do apostolatu, do czego zobowiązuje bierzmowanie, każdy z bierzmowanych wyciągnął los z zadaniem apostolskim na swoje życie. Mamy nadzieję, że będzie to przyczynkiem do ochoczego zaangażowania w życie Kościoła.
Zaistniała sytuacja epidemii wymusza zmianę koncepcji duszpasterstwa sakramentalnego. Było to widoczne również podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci zostały podzielone na diesięć grup, a uroczystości komunijne trwały od 24 maja do 14 czerwca br.

tn Bierzmowanie 2

tn Bierzmowanie 3