Serca w komplecie

Planując życie sakramentalne parafii uzgodniliśmy z rodzicami, że Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 31 maja 2020 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wszystko się zmieniło w momencie wybuchu epidemii. Sytuacja nas zmusiła, że dzieci zostały podzielone na 10 grup i zamiast jednej uroczystości komunijnej odbyło się dziesięć. Rozpoczęliśmy w niedzielę 24 maja, a zakończyliśmy 14 czerwca. Dzieci przeżywały Pierwszą Komunię kameralnie ze swoimi rodzicami i najbliższymi. To były piękne doświadczenia.

tn Serca w komplecieNa zakończenie każdej Mszy komunijnej dziecko wbijało do kwiatka serce ze swoim imieniem. W ten sposób budowaliśmy symboliczną wspólnotę. Dzieci nie mogły być razem, ale każde miało w kościele swój kwiatek z imieniem. Z tygodnia na tydzień przybywało serduszek. W niedzielę 14 czerwca zostało wbite ostatnie, uczynił to Kacper. Kwiatki i serduszka były przy Maryi, bowiem zawsze prosiliśmy Ją, by wzięła dzieci pod swoją opiekę. I tak uczyniła. Ma teraz w opiece 29 dzieci z Olszyny, które goszczą Pana Jezusa w swoim sercu.