Rozwijający się skarb parafii

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

Już ponad rok temu powstała myśl, by w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie intensywniej modlić się za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Zaczęliśmy wówczas interesować się Apostolstwem Pomocy Duszom Czyśćcowym, które prowadzą Siostry Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych – dzieci duchowe bł. Honorata Koźmińskiego.

tn Skarb parafii

Zanim rozpoczęła się oficjalna działalność Apostolstwa, została powołana liderka grupy – pani Elżbieta Żołna. Jej kontakty z siostrami, zainteresowanie tematem i zapał apostolski zaczął przynosić owoce. Coraz więcej osób zaczęło się interesować Apostolstwem. By tematem jeszcze bardziej nasączyć parafię, zaczęliśmy prenumerować kwartalnik „Do domu Ojca”, który wydają siostry na potrzeby działalności Apostolstwa.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie w czwarte czwartki miesiąca adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji dusz czyśćcowych. Odmawiamy specjalne koronki za zmarłych oraz czytamy imiona zmarłych z parafialnych ksiąg zgonów. Zwłaszcza pamiętamy o zmarłych już wiele lat temu. Oczywiście po adoracji w ich intencji sprawowana jest Eucharystia.
Ważne wydarzenie miało miejsce w czwartek 28 maja 2020. Wówczas to parafialna grupa Apostolstwa została pobłogosławiona, a główna animatorka wręczyła piętnastu osobom legitymacje przysłane przez siostry Wspomożycielki z Częstochowy. Uroczystość odbyła się podczas wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym. Podczas tej Eucharystii, jak zawsze w czwarty czwartek miesiąca, modliliśmy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Kolejne cztery osoby przygotowują się obecnie do oficjalnego wstąpienia do Apostolstwa. Zapraszamy kolejnych apostołów, by pomóc wyczyścić czyściec. Spotkania Apostolstwa odbywają się w trzecie soboty miesiąca o godz. 11.00, a także w czwarte czwartki miesiąca po Eucharystii.