Wielkopostne pielgrzymowanie

Już po raz trzeci parafianie z Olszyny mieli okazję odbyć wiekopostną pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Udaliśmy się tam w sobotę 7 marca w godzinach wczesnego poranka.

Krakow 2020Pierwszym celem było Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Od godz. 9.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem, którym był o. Jan (benedyktyn). Mieszka on w opactwie już 51 lat, stąd wiele ciekawostek mógł pokazać i opowiedzieć. Po przejściu zaplanowanej trasy udaliśmy się do kościoła na Eucharystię, którą przeżyliśmy wspólnie z pielgrzymami z parafii Świętej Trójcy w Legnicy.
Kolejnym przystankiem pielgrzymowania było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. To był czas modlitwy i zaczerpnięcia ze źródła Miłosierdzia Bożego. Po pobycie w Łagiewnikach przejechaliśmy na Stare Miasto, gdzie każdy mógł, według własnego uznania, pooddychać atmosferą Krakowa.
Zakończyliśmy dzień ucztą duchową w postaci Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego. Po raz kolejny obejrzeliśmy wspaniałą sztukę, w której zawsze następuje aktualizacja wydarzeń Męki Chrystusa w życiu osoby współczesnej. Tym razem była to siostra Wanda Boniszewska (1907-2003), polska stygmatyczka, więziona na Syberii, nawiedzana w objawieniach przez Pana Jezusa. Na prośbę Zbawiciela podjęła się męki za grzechy kapłanów i sióstr zakonnych. Po zakończonym Misterium wróciliśmy do Olszyny po godz. 23.00.
W przyszłym roku planujemy kolejny wielkopostny szlak pielgrzymi zakończony Misterium Męki Pańskiej.